Hudson-Odoi střídal a nedohrál. Tuchelovi se nelíbil jeho přístup

Callum Hudson-Odoi v utkání proti Southamptonu naskočil jako střídající hráč do druhé půle, tu ale nakonec nedohrál. Vysvětlení přinesl manažer Blues Thomas Tuchel. 

Hudson-Odoi střídal a nedohrál. Tuchelovi se nelíbil jeho přístup

Callum Hudson-Odoi v utkání proti Southamptonu nahradil v půli Tammyho Abrahama. Duel ale nedohrál, už po třiceti minutách jej vystřídal Hakim Ziyech.

A manažer Thomas Tuchel přiznal, že ze zdravotních důvodů anglického ofenzivního hráče nestřídal. Na vině byl jeho přístup. "Ne, nemělo to souvislost se zraněním. Nebyl jsem spokojen s jeho přístupem, energií a presinkem. V utkání, ve kterém nebylo snadné vytvářet si šance, musíte spoléhat na brejky a na chyby druhého týmu," řekl po skončení duelu německý manažer.

"Zmeškal několik příležitostí k okamžitému presinku a ztratil několik lehkých míčů. Měl jsem tak pocit, že ve hře vůbec nebyl. Bylo to těžké rozhodnutí, ale není to nic, co by mezi námi zůstalo delší dobu. Zítra to bude zapomenuto a již se budeme chystat na Atlétiko," pokračoval Tuchel s tím, že se neobává možného snížení sebevědomí dvacetiletého středopolaře.

"Každý musí pochopit, že se rozhoduji, abych vyhrál zápas. Ví přesně, co od něj požaduji. Dnes této úrovně nedosáhl a tak jsem udělal toto těžké rozhodnutí. Možná ale nastoupí proti Atlétiku, pokud budeme potřebovat jeho kvality," nastínil fakt, že by Hudson-Odoi mohl začít v základní sestavě.

"Musí se z toho poučit, zintenzivnit své výkony a spolknout to. Myslím, že žádný problém z toho nebude," dodal Thomas Tuchel, který svůj tým připravuje na již zmíněnou úterní bitvu proti lídrovi La Ligy.