Zaha po návratu na trávníky nebude před zápasy klečet

Útočník Crystal Palace Wilfried Zaha při včerejší konferenci FT Business of Football uvedl, že po návratu na trávníky již nebude před zápasy klečet. 

Zaha po návratu na trávníky nebude před zápasy klečet

"Celé to pokleknutí - proč musím pokleknout, abych ukázal, že na nás záleží?" ptal se Zaha již před týdnem v podcastu On The Judy.

"Proč bych měl na zádech nosit Black Lives Matter? Tím jako ukážu, že na nás záleží? Podle mě je to velice ponižující," přidával osmadvacetiletý hráč.

A pokračoval v čele na konferenci FT Business of Football. "Když jsem vyrůstal, mí rodiče mi jasně řekli, že bych měl být hrdý na to, že jsem černý. Myslím si, že bychom měli stát vysoko. Takže ne, nebudu si příště klekat," řekl útočník z Pobřeží slonoviny.

Podle něj se nějakými rozhovory nic nezmění. "Lidé neustále tvoří falešné účty, aby rasově útočili. Nějakým povídaním se nic nezmění," dodal. Podobně to cítí i hráči Brentfordu, kteří už také před svými zápasy neklečí.

"Klečíme od června, ale stejně jako mnozí naši kolegové z jiných klubů už nevěříme, že by to mělo nějaký dopad," stojí v prohlášení klubu.