Další obětí rasistických útoků Nketiah. Twitter reaguje

Další obětí rasistického útoku na sociálních sítích se stal ofenzivní hráč londýnského Arsenalu Eddie Nketiah. Twitter ihned reagoval.

Další obětí rasistických útoků Nketiah. Twitter reaguje

V průběhu několika posledních týdnů se obětí rasistického útoku stali například hráči Manchesteru United. Arbitr Premier League Mike Dean si pro změnu vyslechl výhružek smrtí.

Posledním hráčem, který čelil rasistickému výroku, je Eddie Nketiah, útočník londýnského Arsenalu. Ten si umístil na svůj Twitter obrázek z tréninku před utkáním Evropské ligy proti Benfice Lisabon. K tomu napsal i titulek: "Práce s úsměvem."

Na toto foto mu byl napsán komentář s rasistickým odkazem a sdělením, aby Arsenal opustil. Twitter každopádně na nic nečekal a účet okamžitě smazal.

"Rasistické chování nemá v naší službě místo a pokud identifikujeme účty, které porušují pravidla Twitteru, podnikneme opatření. Odkazovaný účet byl trvale pozastaven," uvedl mluvčí Twitteru pro SkySports.

Na dnešním zasedání Financial Times Business of Football poté vyzval výkonný ředitel Arsenalu Vinai Venkatesham sociální média, aby se probudila a nepodceňovala tyto útoky.