Číselné okénko: Everton - Manchester City

Po Liverpoolu zneškodnil Manchester City i Everton a po roční pauze si pohodlně kráčí za dalším ligovým titulem. Citizens každým hracím dnem překonávají jeden rekord za druhým, to Karamelky jsou v nečekaných problémech. 

Číselné okénko: Everton - Manchester City

Everton podlehl Manchesteru City už pošesté v řadě. Takovou sérii proti jakémukoliv dalšímu týmu z Premier League měl naposledy v letech 1999 až 2004, kdy devětkrát v řadě podlehl Manchesteru United.

Karamelky se aktuálně nachází až na sedmém místě ligové tabulky, přitom ještě nedávno pevně držely místo v TOP 4. Mohou za to i tři ligové domácí porážky v řadě. To se Evertonu naposledy "povedlo" v březnu roku 2016, Carlo Ancelotti něco podobného pamatuje v roce 2006, kdy vedl AC Milán.

To svěřenci manažera Pepa Guardioly jsou v absolutní pohodě. Letos zvládli už čtrnáctý zápas bez ztráty bodu a jako první tým v historii ovládli v novém roce deset ligových duelů v řadě.

Blízko mají i k překonání rekordu Arsenalu. Gunners v období od prosince 1998 do května 1999 neztrácel v devatenácti zápasech v řadě. Manchester City momentálně neprohrával v šestnácti zápasech v řadě. Naposledy ztrácel v souboji s Tottenhamem, který se hrál 21. listopadu.