Pro Lišky se boj o titul komplikuje. V náročném programu budou postrádat Vardyho

Posledních pět ligových duelů vyšel střelecky naprázdno, nyní si od fotbalu dokonce bude muset na nějakou chvíli odpočinout. Jamie Vardy je po operaci kýly. 

Pro Lišky se boj o titul komplikuje. V náročném programu budou postrádat Vardyho

S kýlou má autor jedenácti ligových branek z letošní sezóny dlouhodobé potíže. Nyní se je rozhodl řešit menší operací, po které bude mimo hru několik týdnů.

Před duelem FA Cupu proti Brentfordu to potvrdil manažer Lišek Brendan Rodgers. "Bude mimo několik týdnů. V poslední době byl naprosto fantastický, nyní ale potřeboval drobnou operaci kýly. Opravdu to již nešlo odložit," uvedl Rodgers.

Vardy v posledních pěti ligových duelech neskóroval, přesto se jedná o obrovskou ztrátu. "Je to velká ztráta, ale díky operaci jej budeme mít brzy zpět ve stoprocentní kondici," dodával Rodgers.

Čtyřiatřicetiletý útočník každopádně bude Leicesteru scházet ve velmi důležitém období. Na přelomu ledna a února totiž na Lišky čeká pět lifových duelů, z toho tři venku a hřištích Evertonu, Fulhamu a Wolvesu. Doma poté Leicester přivítá Leeds a Liverpool. 

Rozhodně tak nejde o snadný los a Leicester, který je momentálně na třetí pozici, nutně potřebuje bodovat, aby si udržel naději na případný další senzační zisk mistrovského titulu.