Vzpruha pro Arsenal. Přišel Ryan, Odegaard na začátku týdne

Arsenal se konečně dočkal své první zimní posily. Z Brightonu na hostování přichází gólman Mat Ryan, již brzy by se měl londýnský celek dohodnout i na příchodu Martina Odegaarda. 

Vzpruha pro Arsenal. Přišel Ryan, Odegaard na začátku týdne

Mat Ryan upadl v Brightonu v nemilost v prosinci, kdy jeho tým podlehl Leicesteru 3:0. Od té doby byl osmkrát v řadě zcela mimo sestavu.

Nyní ale dostává zajímavou příležitost - na půlroční hostování jej získal londýnský Arsenal. Ryan by se měl v klubu stát minimálně dvojkou poté, co vedení Gunners nepřesvědčil Alex Runarsson. Jedničkou zatím zůstává Bernd Leno, Matt Macey naopak odešel na hostování do Hibernian.

"Mat má velké zkušenosti s Premier League, odehrál přes sto zápasů. A z toho budeme těžit nejenom na hřišti, ale také mimo něj," prohlásil Mikel Arteta, podle kterého přichází velmi kvalitní gólman.

"Podepsal jsem klubu, kterému jsem jako dítě fandil. Nesmírně se na tuto novou kapitolu těším," řekl osmadvacetiletý australský gólman.

Kromě něj by měl Arsenal získat také norského záložníka Martina Odegaarda, který v úvodu příštího týdne pravděpodobně dokončí dohodu na půlroční hostování.