Mizérie Reds pokračuje v plné parádě, kouzlo Anfieldu je pryč

Ne Manchester United, ale nakonec Burnley ukončilo kouzlo Anfield Road. To trvalo 68 zápasů. Dnes ale mizérie Liverpoolu pokračovalo a tak celek bojující o záchranu slaví nečekané a senzační tři body. 

Mizérie Reds pokračuje v plné parádě, kouzlo Anfieldu je pryč

Liverpool - Burnley 0:1 (0:0)
Branka: 83. Barnes z penalty

Liverpool se nachází ve velké krizi, což nynější zápas definitivně podtrhl. Reds nedokázali skórovat na domácí půdě proti týmu, který má potíže s udržením mezi elitou. Přišel o svou neporazitelnost, která na Anfieldu trvala osmašedesát utkání.

A především Liverpool zůstává čtvrtý se šestibodovým mankem na United. A může být hůře. Jürgen Klopp do utkání překvapivě poslal Divocka Origiho a Xherdana Shaqiriho, jen na lavičce zůstalo duo FIrmino - Salah.

A právě dva zmínění hráči nejvíce zaměstnávali gólmana Popea. Shaqiri v první dobré pozici těsně minul, následně pálil hned třikrát Origi. Největší šanci měl po chybě kapitána Meeho, ve stoprocentní gólovce ale orazítkoval jen břevno.

Už v 57. minutě poslal Klopp Origiho ze hry, což nebude hodnoceno jako šťastné rozhodnutí. Salah se hned ocitl v dobré šanci, Pope zasáhl. Liverpool soupeře přehrával, sedm minut před koncem si ale nepohlídal jednu situaci a tvrdě pykal.

Fabinho pustil před sebe Barnese, toho lehce zachytil Alisson a byla z toho penalta. Sám faulovaný pokutový kop proměnil a bylo hotovo. Srovnat sice mohl v samotném závěru další střídající hráč, Firmino ale patičkou trefil jednoho z hostujících beků. Burnley tak slaví senzační výhru, Liverpool má obrovský problém.