Matip má blízko k návratu, Jota si podle Kloppa ještě počká

Joël Matip je po zranění třísel blízko návratu, hrát by mohl už dnes v domácím duelu proti Burnley. Mimo naopak zůstává Dogo Jota - a podle Jürgena Kloppa ještě nějakou chvíli zůstane. 

Matip má blízko k návratu, Jota si podle Kloppa ještě počká

Joël Matip nehrál od 27. prosince, kdy si v utkání proti West Bromu poranil tříslo. Nyní je v plném tréninku a existuje šance, že si zahraje již dnes proti Burnley.

Jürgen Klopp na jeho návrat čeká jako na smilování, neboť například v North West Derby proti Manchesteru United musel do stoperské dvojice postavit vedle záložníka Fabinha dalšího středopolař, tentokrát kapitána Hendersona.

"Joël je v plném tréninku. Včera trénoval úplně normálně, nyní ale musíme rozhodnout, zda nastoupí. Uvidíme," řekl Klopp na předzápasové tiskové konferenci.

 

Mimo hru naopak dále zůstává Diogo Jota, letní posila z Wolvesu. Portugalec se zranil v posledním utkání Ligy mistrů proti Midtjyllandu na začátku prosince, od té doby jej koleno do hry nepustí.

"Návrat Dioga není na pořadu dne. Nevím přesně, kdy se vrátí, ale nebude za jeden nebo dva týdny. Potřebuje čas. Musíme se ale s tou situací vypořádat, každopádně budeme všichni šťastní ve chvíli, kdy se vrátí zpět," přidával na adresu útočníka, který měl v úvodu sezóny fantastickou formu.

Klopp ale následně přidal i jednu dobrou zprávu - tou je rehabilitace Virgila van Dijka. "Nevím, co možné je a co možné není. Nejsem asi ten správný člověk, který to může na sto procent posoudit. Vypadá nicméně opravdu dobře. Mluvil jsem s ním dnes ráno po telefonu a má opravdu dobrou náladu. Je to tedy vše velmi slibné," zmínil Klopp. Datum návratu ale samozřejmě nezná.

"Nevím, kdy se vrátí. Zbývá mu projít ještě mnoho etap, to je jasné. Jeho rehabilitace každopádně vypadá opravdu velmi, velmi slibně," uzavřel německý manažer tiskovou konferenci.