Rooney definitivně končí, Derby se pokusí zachránit jako manažer

Kamery Netflixu v posledních letech sledovaly Sunderland, rozhodně by se ale nyní vyplatilo natáčet dění v Derby County. Wayne Rooney se totiž rozhodl ukončit svou profesionální kariéru a zaměřil se na záchranu Derby County - v pozici manažera. 

Rooney definitivně končí, Derby se pokusí zachránit jako manažer

Netflix v posledních dvou letech sledoval pád Sunderlandu z Premier League až do League One. Dokumentární seriál Sunderland 'Til I Die je fantastický a nejinak by tomu zcela jistě bylo u Derby County.

Ještě před dvěma lety hrálo Derby finále play-off o postup do Premier League. Po boji padlo s Aston Villou, od té doby padá i herně. Nyní to dokonce vypadá na sestup.

Derby je po dvaadvaceti duelech dvaadvacáté a reálně se tak obává podobného scénáře jako u Sunderlandu. Derby má v Championship zachránit Wayne Rooney.

Ten se dnes definitivně rozloučil s aktivní kariérou fotbalisty a jako plnohodnotný manažer povede právě Derby. Rooney během své kariéry ovládl pětkrát anglickou Premier League, čtyřikrát EFL Cup a Community Shield, radoval se v Lize mistrů, Evropské lize a jednou také v FA Cupu.

Je nejlepším anglickým střelcem v reprezentaci (53 branek) a nikdo zatím nedal více branek ani v Manchesteru United (253 zásahů). V pětatřiceti letech se nyní pokusí o další fantastickou kariéru, tentokrát tu manažerskou.