Konec Mandouse na Hané? Sigma přivedla dvoumetrového Slováka Macíka

Olomouc úspěšně dotáhla přestup sedmadvacetiletého slovenského brankáře Matúše Macíka. Se Sigmou podepsal smlouvu na dva a půl roku, dres bude nosit s číslem 33.

Konec Mandouse na Hané? Sigma přivedla dvoumetrového Slováka Macíka

„Mé dojmy z nového angažmá jsou zatím moc fajn. Prohlédl jsem si už zázemí a stadion, pozdravil se se spoluhráči a trenérem. Sigma je pro mě nová výzva, na kterou se těším,“ neskrýval brankář své dojmy pro web sigmafotbal.cz.

„V Ružomberoku jsem měl za sebou hodně zápasů, má pozice v bráně byla pevná. Teď mě čeká velká konkurence, což je pro mě něco nového. O místo v sestavě se férově porvu,“ pokračoval odhodlaně.

Příchod téměř dvoumetrového gólmana může také znamenat odchod dosavadní jedničky Sigmy Mandouse. Nebo budou na Hané působit alespoň do konce sezony dva konkurenceschopní brankáři. O Mandouse po povedeném roce 2020 je zájem nejen ve Slavii a Plzni, ale také v zahraničí. Macík ve slovenské nejvyšší soutěži oblékal dres MFK Rožumberok, kam přišel z Liptovského Mikuláše. Ve slovenské první lize nastoupil ke 120 zápasů a vychytal 37 nul.

První start v lize čeká Sigmu už v sobotu 16. 1. 2020 proti pražské Slavii.

Zdroj: sigmafotbal.cz