Sedm let a dost. Özilův přestup je hotovou záležitostí. Prospěje to oběma stranám, chválí Arteta

Mesut Özil v příštích dnech s největší pravděpodobností opustí po více než sedmi letech Arsenal. Některá zahraniční média uvádějí, že už je přestup do Fenerbahce hotovou záležitostí.

Sedm let a dost. Özilův přestup je hotovou záležitostí. Prospěje to oběma stranám, chválí Arteta

Özil naposledy nastoupil za Arsenal 7. března loňského roku proti West Hamu v Premier League a už dlouho je jasné, že za „Kanonýry“ další starty nepřidá.

Německému záložníkovi v létě končí v Arsenalu smlouva a trenér Mikel Arteta prozradil, že Özilova budoucnost se vyřeší už v lednu. „V posledních sezonách byl jedním z klíčových hráčů. Pokud se tento měsíc něco stane, bude to prospěšné pro obě strany. Polepší si klub i Mesut,“ citoval The Guardian slova španělského trenéra.

Podle zástupce Fenerbahce Murata Zorly Özil na 90 % bude hrát od ledna v Turecku. „Podle mých zpráv se Mesut stane naším hráčem už v lednu, nebudeme čekat na konec jeho smlouvy,“ uvedl pro Sport Digitale.

Dvaatřicetiletý záložník měl ještě možnost si vyzkoušet angažmá v MLS, ale po pondělím instagramovém příspěvku Özilova bratra, kde sdílel znak tureckého celku se zdá vše jasné.

Zdroj: theguardian.com, thesun.co.uk