Kadlec: Udržet se v top šestce bude těžké, ale ne nemožné. Máme dobrou partu, která může něco dokázat

Byť zažívá česká nejvyšší soutěž nejkratší zimní pauzu ve své historii, Slovácko i tak vyrazilo za hranice a poslední dny trávilo v chorvatském Umagu, ke byly přeci jen příznivější fotbalové podmínky.

Kadlec: Udržet se v top šestce bude těžké, ale ne nemožné. Máme dobrou partu, která může něco dokázat

"Já si tu kratší přípravu užívám. Když byly delší pauzy, tak jsme třeba měli dvě soustředění. Nejprve kondiční, kde se jen běhalo a skoro jsme se nepotkali s míčem, a pak bylo soustředění herní. Teď jsme zůstali déle v zápasové zátěži, takže není potřeba nabírat tolik kondice," upozornil čerstvě šestatřicetiletý obránce Michal Kadlec.

Mužstvo z Uherského Hradiště sehrálo na závěr soustředění přípravný zápas s maďarským celkem Budafoki MTE (1:1) a exsparťan s minulostí v Leverkusenu a Fenerbahce u toho byl kompletních devadesát minut. Dřin v zimě už zažil v posledních letech tolik, že se mu skoro až splývají. I tak však podotkl, že nejtvrdší galeje bývají právě na české půdě...

"Už toho za sebou něco mám, ani to už nepočítám. Ta příprava k tomu patří, člověk se prostě potřebuje nachystat. Letošní příprava je ale opravdu extrémně krátká. Vlastně to ani není příprava spíš intenzivní tréninky. Která příprava v mé kariéře byla nejnáročnější se asi nedá takto říct. Přeci jen člověk to i jinak vnímá ve dvaceti a jinak v pětatřiceti. Navíc dřív se trénovalo jinak. Třeba jsme hodinu běhali kolem přehrady, kdežto nyní je to v kratších intenzivních intervalech. Nicméně můžu říct, že nejtvrdší přípravy bývaly vždycky v Česku. Naopak nejmírnější to bylo v Turecku," doplnil rodák z Vyškova, jehož slova nabídl web fcslovacko.cz.

Petržela, Kliment, Sadílek a spol. jdou do jarních bojů ze šesté pozice. Co vše se na podzim povedlo a co naopak ne? "Zdokonalili jsme některé další věci v systému. Co se týče výsledků, tak jsme rádi za vítězství v derby ve Zlíně a podařil se nám závěr podzimu. Domácí výhra s Plzní 4:0 i vítězství v Mladé Boleslavi má cenu. O to více nás musí mrzet ty některé výpadky. Prohra v poslední vteřině doma s Pardubicemi, ztráta se Spartou, a taky smolný závěr zápasu v Brně. Ale bylo tam více pozitivních věcí, jak těch negativních," vyčíslil svěřenec náročného kouče Martina Svědíka.

A jaké budou ambice od patnáctého kola dále? "Chtěli bychom se udržet v top šestce, což víme, že bude těžké, ale ne nemožné. Myslím si, že je to v našich silách a je jen škoda, že jsme pár bodů nechali na trávníku. Dokázali jsme si, že můžeme hrát asi s každým a je to jen o nás, jak k tomu přistoupíme. Musíme se zlepšit v tom, abychom neztráceli body lacině a třeba i v posledních minutách, jako třeba s Pardubicemi, se Spartou nebo v Brně. Ale dokázali jsme, že máme silný tým a dobrou partu, která může něco dokázat," ukázal sebevědomí ostřílený exreprezentant, jehož tým zahajuje soutěžní boje roku 2021 s Karvinou.

Zdroj: fcslovacko.cz