Aston Villa hlásí pozitivní případy, bude z FA Cupu vyloučena?

Aston Villa uzavřela své tréninkové středisko a hlásí případy nakažení koronavirem. Je tedy možné, že páteční utkání 3. kola FA Cupu proti Liverpoolu neodehraje.

Aston Villa hlásí pozitivní případy, bude z FA Cupu vyloučena?

"Můžeme potvrdit, že klub uzavřel své tréninkové centrum. Vysoký počet hráčů a členů realizačního týmu má po pondělních testech pozitivní výsledky. Trénink před zápasem byl zrušený, v současnosti vedeme diskuze s FA o tom, jak dále," píše se v prohlášení Aston Villy.

Je tak možné, že zítřejší střetnutí mezi Aston Villou a Liverpoolem se neodehraje. FA již dříve informovala, že pokud jakýkoliv tým nebude moci do FA Cupu nastoupit, bude z poháru vyloučen.

Nyní už se hovoří o tom, že vyloučení automatické nebude, FA každopádně bude hodnotit každý jeden takový tým zvlášť. FA následně dodala, že pokud je v moci týmu sestavit alespoň 14 zdravých hráčů, musí do utkání nastoupit.

Mezitím byl odložen duel mezi Southamptonem a Shrewsbury poté, co měl tým League One mnoho pozitivních případů. O osudu tohoto souboje bude rozhodnuto v nejbližších dnech.