Jak moc prahne Giroud po Euru? Hned trojlístek italských obrů by mohl přinést rozhřešení

Někdejší střelec Arsenalu v posledních letech pravidelně bojuje o přízeň v barvách městského rivala Chelsa. Olivier Giroud i ve svých čtyřiatřiceti letech stále patří mezi vysoce kvalitní a především pak efektivní střelce, což dokazuje například podzim v Lize mistrů. I tak ale chce kouč Frank Lampard vsázet na jiné koně. Francouzský legionář si ale nemůže dovolit zahřívat lavičku náhradníků, pokud ve své hlavě živí naděje na účast na evropském šampionátu.

Jak moc prahne Giroud po Euru? Hned trojlístek italských obrů by mohl přinést rozhřešení

Podle indicií ze strany Sky Sports by se mohl již v lednu Giroud přesunout do Itálie. Pravdou je, že se snažil svého kouče přesvědčit již několikrát o svém přínosu pro tým, ale v sedmnácti odehraných kolech aktuálního ročníku Premier League dostal důvěru pouze v devíti případech.

Chelsea se v létě rozhodla posílit své útočné řady a dokončila podpisy několika ofenzivních tváří, včetně německé dvojice Kai Havertz a Timo Werner. Tento tah sebou přinesl propad v herním vytížení Girouda, který nyní zvažuje, jaká budoucnost jej na Stamford Bridge vlastně čeká.

Nedávno se v rozhovorech vyjadřoval, že by zde rád pokračoval a získal cenné trofeje, ale na druhou stranu je ve hře Euro a adeptů do útoku francouzské reprezentace je celá řada. Již dříve se hovořilo o tom, že jeho schopnosti přitahují zájem Lazia Řím a Juventusu. Podle posledních zpráv by jej ale chtěli ukořistit také na San Siru a AC Milán je připraveno ještě během zimního přestupového okna uskutečnit jeho zisk.

Zdroj: Sky Sports