Ibrahimović si sestavil ideální jedenáctku snů a naznačil, co ho bude čekat po konci kariéry

Zlatan Ibrahimović označil Diega Maradonu za nejlepšího hráče všech dob a naznačil, že by se po konci kariéry mohl vydat na trenérskou dráhu.

Ibrahimović si sestavil ideální jedenáctku snů a naznačil, co ho bude čekat po konci kariéry

Současný útočník AC Milán, jenž v říjnu oslavil své devětatřicáté narozeniny, se za doprovodu deníku Football Italia pokusil složit svou ideální jedenáctku snů. Asi není žádným překvapením, že ji tvoří ta největší jména, ačkoliv sebe samotného do ní už nezařadil.

„V brance by byl Gianluigi Buffon. Hrál jsem s ním v Juventusu a moc dobře si pamatuju, jak skvělý tým to byl. Tehdy jsem byl ještě mladý a každý tam ke mně byl uctivý. Chovali se ke mně tak, jak se snažím já chovat k mladým hráčům v AC Milán,“ řekl Ibrahimović.

„Na levý kraj obrany musím dosadit Maxwella, což je můj přítel. A do středu obrany Alessandra Nestu s Fabiem Cannavarem. Na pravý kraj potom Maicona,“ odhalil svou defenzivní čtyřku.

„Do zálohy musí přijít Pavel Nedvěd - číslo jedna. To je člověk, který mi hodně pomohl, když jsem potřeboval. Když jsem ho viděl, tak jsem pochopil, že to, co dělám, není příliš. On pořád makal, byl jako stroj!“ vzdával hold bývalému českému reprezentantovi.

„Vedle Nedvěda bych si vybral Xaviho a Patricka Vieiru - dva šampiony. Zejména Xavi patřil do srdce zálohy Barcelony. Byl to velmi silný tým, ve kterém jsem si užil prvních šest měsíců působení. Pak jsem se tam ale necítil dobře, což bylo zejména kvůli kouči,“ připomínal aféru s Pepem Guardiolou.

„A útok je pro mě snadný. Zinédine Zidane jako ofenzivní záložník a nad ním Ronaldo El Fenomeno a Diego Maradona… nejlepší hráč všech dob, možná ještě lepší, než jsem já. Mohl bych tento tým trénovat. Kdo ví, třeba se jednoho dne stanu koučem,“ naznačil Ibrahimović, co by po konci jeho aktivní kariéry mohlo následovat.