Barák nepřibral za 3 dny volna ani kilo navíc: Cítím, že bych si potřeboval trochu odpočinout

Vytáhlý středopolař s příbramskými kořeny Antonín Barák (26) už v této sezoně Serie A skóroval za Hellas Verona hned třikrát a pokud jde o produktivitu, mohl by atakovat svůj osobní rekord, k němuž došlo v ročníku 2017/2018, kdy nasázel za Udinese sedm branek.

Barák nepřibral za 3 dny volna ani kilo navíc: Cítím, že bych si potřeboval trochu odpočinout

Po fotbalové stránce za sebou úplně špatný rok nemá. "Pro mne byl hodně dobrý, dokonce ho mohu hodnotit jako jeden z nejlepších. To mě neuspokojuje, ale naopak motivuje. Žádná osobní předsevzetí si nedávám. Kladu si dlouhodobé cíle, a ty se snažím postupně naplňovat. Ale nechám si je pro sebe," pronesl na stránkách sport.cz bývalý hráč Slavie, Vlašimi či Lecce.

Na Apeninském poloostrově se na žádné velké volno nehraje. Verona čelila pár hodin před Štědrým dnem Interu Milán (1:2) a již třetí den roku 2021 se představí na půdě Spezie. Volno dostali hráči jen a pouze tři dny. "Bohužel, ale nic se nedá dělat, už 3. ledna hrajeme ligu ve Spezii. Za ty tři dny jsme nestihli ani přibrat kilo navíc. Trenér Jurič nám dal hned pořádně do těla, pěkně jsme ze sebe vánoční dobroty vypotili. Je fakt, že za tři dny z fotbalového procesu nevypadnete. Na jednu stranu je to dobře, na druhou cítím, že bych si potřeboval trochu odpočinout. Zápasy jdou ale v rychlém sledu, není čas ani prostor na delší volno. Dovolenou si dopřeju až někdy v červnu," pokračoval na sport.cz blonďatý záložník.

Jeho slova ovšem zní, jako by ani nepočítal s evropským šampionátem, který bude vrcholit až v červenci. Jak to tedy je? "Samozřejmě je to jeden z mých cílů. Dovolenou rád posunu na červenec. Doufejme, že šampionát bude a nestane se nic mimořádného. Život se snad začne vracet do normálu. Ale na problémy není čas myslet, pořád jsme na tréninku, na hotelu, nebo hrajeme. Člověk si problémy nesmí připouštět. Můžeme si jen přát, aby se ten kolotoč zastavil nebo přibrzdil. Pro mne reprezentace znamená hodně moc, ve fotbale nejvíc. Hrát za Česko je velká čest. Udělám maximum, abych nechyběl na žádném srazu ani na šampionátu. V mužstvu mám kamarády, s klukama jsem vždycky rád vidím, každý sraz mi dává nové zkušenosti. A šampionát byl měl být fotbalovým vrcholem nového roku," zakončil Barák, jehož vyjádření nabídl portál sport.cz.

Od rudého Hložka až po sešívaného Ševčíka aneb 7 nejdražších akvizic soudobé Fortuna:ligy

Zdroj: sport.cz