Bastoni znovu v hledáčku Citizens

Alessandro Bastoni se stal důležitou postavou milánského Interu a podle italských médií odmítl i 50 milionů eur od Manchesteru City. Další nabídka se nicméně očekává už v lednu. 

Bastoni znovu v hledáčku Citizens

Manchester City nabízel za Alessandra Bastoniho už v létě. S nabídkou padesáti milionů eur ale neuspěl, podle Il Corriere dello Sport Inter nabídku smetl ze stolu s tím, že Bastoni není na prodej za žádnou cenu.

Mladý obránce se k Interu připojil před třemi lety z Atalanty za 31 milionů eur, od té chvíle jeho cena výrazně stoupla. Bastoni se navíc dočkal debutu v italské reprezentaci a rád by zabojoval i o účast na mistrovství Evropy.

A tak to Manchester City nebude mít jednoduché ani s lednovou nabídkou. Ta by měla být podstatně vyšší, jednat by se mohlo i o 70 milionů eur.

Jenže nyní by zřejmě nesouhlasil ani Bastoni. Pokud si totiž chce splnit sen a hrát za Itálii na finálovém turnaji, bude potřebovat pravidelnou porci minut. A tu mu Manchester City zřejmě zaručit nedokáže.

Ve hře je tak naopak nový kontrakt u Nerazzurri. Sám jednadvacetiletý obránce se chce dále rozvíjet pod koučem Antoniem Contem. Stávající smlouva mu vyprší v létě roku 2023.