Doufám, že se nám na Letné povede uspět, přeje si Van Buren. Jak už se zabydlel na jihu?

Nizozemec Mick van Buren (28) má za sebou své první dvě vystoupení v barvách jihočeského Dynama - jedno přišlo v posledním kole Fortuna:ligy a to druhé v přípravě proti druholigovému Táborsku.

Doufám, že se nám na Letné povede uspět, přeje si Van Buren. Jak už se zabydlel na jihu?

Jihočeským fanouškům se ale ještě pořádně nepředvedl. "První měsíc jsem byl zraněný, což pro mě bylo velmi frustrující. Ale bylo o mě velice dobře postaráno, neustále jsem chodil na fyzioterapii a pomohlo mi to. Jsem rád, že jsem už odehrál dvě utkání. Musím říct, že jsem tady spokojený a cítím se dobře, už jsem stoprocentně připravený," uvedl na webu dynamocb.cz kmenový hráč Slavie.

Jak se na jihu země zabydlel? "Před tím jsem žil v Praze, což je mnohem větší město, takže je to rozdíl. Bydlím v centru města a každý den se něčím zabavím. Je tu neustále co dělat, lidé jsou velmi přátelští. Musím říct, že je to opravdu hezké město a líbí se mi i jeho okolí. Byl jsem taky na Hluboké a také v Českém Krumlově. Několik známých mi to doporučovalo a je tam krásně," pokračoval na oficiálních stránkách Budějovic ofenzivní borec.

Proti Táborsku se mu podařilo zahodit pokutový kop, protože míč napálil pouze do břevna. Šel by na penaltu znovu? "Je to škoda, protože jsem si chtěl připsat první branku v novém týmu. Pochopitelně to pomůže i pro sebevědomí. Rozhodně bych šel zahrávat znovu. Jako útočník bych měl vzít zodpovědnost na sebe a proměnit ji," doplnil na dynamocb.cz Van Buren, jenž se cítí v útoku lépe a přirozeněji, než na křídle a vepředu ostatně odehrál i většinu své kariéry.

Jak je natěšen na nadcházející nedělní souboj s tabulkově druhou Spartou? "Moc se na to těším. Doufám, že se nám tam povede uspět. Vybavuji si, že když jsem byl ve Slavii, tak jsme dokázali Spartu porazit. Tak snad v tom budeme pokračovat i tady," zakončil před cestou na Letnou nynější kolega Kladrubského, Havla, Ekpaie či Ledeckého, jehož tým, který je v tabulce až sedmnáctý, potřebuje body jako sůl.

Beauguel nebude mít se známými Ševci žádné slitování: Máme sebevědomí, očekávám vítězství