Poslední prohry? Moc nás to všechny žere a makáme naplno, abychom to proti Líšni zlomili, říká Sixta

Exchrudimský David Sixta (25), jenž se v minulosti mihl také ve Slovanu Liberec, se v posledních druholigových kolech zabydlel v základní sestavě Viktorie Žižkov, jejíž součástí je od letošního léta.

Poslední prohry? Moc nás to všechny žere a makáme naplno, abychom to proti Líšni zlomili, říká Sixta

Pod televizní věží už se však objevil na podzim 2016, kdy na Praze 3 hostoval. "První zápasy v dresu Viktorky jsem odehrál na podzim 2016. Z toho období mám zapsaný i svůj zatím jediný žižkovský gól, když jsem šel do hry na závěr zápasu proti Ústí a upravil jsem na konečných 2:0," zavzpomínal na webu fkcz.cz nový svěřenec Davida Vavrušky.

Proč se pro dres s bílými a červenými pruhy rozhodl opětovně? "Z Chrudimi se mi neodcházelo lehce. Byl jsem tam spokojený, byla tam výborná parta, herně se nám dařilo a snad i já jsem k tomu svými výkony trochu přispěl. Vždy budu na sezony strávené pod Vodojemem vzpomínat jen v tom nejlepším. Když přišla nabídka z Viktorky, bral jsem to jako možnost dalšího posunu. Klub má ambice, je tu skvělý tým a rád bych pomohl k naplnění cílů, které na Žižkově jsou," pokračoval na fkvz.cz kolega Švengera, Zoubeleho, Pázlera, Elvise a spol.

Trenérský štáb ho využívá nejen v záloze, ale i v útočné řadě. Kde se cítí nejpřirozeněji? "Nejlíp se mi hraje přeci jen v té záloze a pokud možno ještě trochu níž. Ale když mi dá trenér důvěru v útoku, samozřejmě se to snažím i vpředu odmakat na sto procent," uvedl středopolař, jenž už své myšlenky koncentruje jen a pouze na Líšeň, jež je nyní možná trochu senzačně druhá.

Momentálně pátý Žižkov totiž táhne sérii dvou porážek v řadě a rád by to zlomil. "Moc nás to všechny žere a makáme naplno, abychom to už v neděli proti Líšni zlomili," uzavřel na fkvz.cz Sixta.

Masopust? Na mezinárodní úrovni nestačí jen rychlost slušná na českou ligu, tvrdí Bosák