Klokani přehráli Votroky, Baník překvapivě padl, Opava udolala Karvinou, Dynamo ovládlo jihočeské derby

Vršovičtí Klokani si v mezinárodní pauze poradili s lídrem druhé nejvyšší soutěže a Hradec Králové přehrály poměrem 2:0.

Klokani přehráli Votroky, Baník překvapivě padl, Opava udolala Karvinou, Dynamo ovládlo jihočeské derby

Votrokům, které vede Zdeňko Frťala, vstřelili branky Pulkrab a Vodháněl, který také u první trefy asistoval.

Reprezentační přestávku si zpestřili také hráči Slezského FC a MFK Karviná, kteří na sebe narazili na půdě Velkých Hoštic.

Na neutrální půdě začaly padat branky až po změně stran a nakonec se radoval z těsné výhry soubor Radoslava Kováče, za který se trefili Jan Žíek a René Dedič. Jedinou trefou Karviné si pak připsal Mikuš.

V jihočeském derby vyzrálo Dynamo České Budějovice na druholigové Táborsko, které v pátek pomohli potopit Mészáros a Valenta. V první půli operoval v útoku týmu Davida Horejše uzdravený Mick van Buren.

Baníku pak páteční boje moc nesedly a výběr Luboše Kozla, za nějž znovu zaskakoval Ondřej Smetana, nestačil na druhý tým druhé ligy SK Líšeň, který si přijel do Ostravy pro výhru 2:0, o níž se zasloužili Lutonský s Machálkem.

"Chtěli jsme dát šanci hráčům, kteří nemají takové zápasové vytížení, nebo se vrátili po nemoci či zranění. A k tomu jsme chtěli dát i možnost hráčům z B-týmu, kteří dobře pracují. V tom utkání splnilo, co jsme od něj očekávali. I když vítězství jsme i samozřejmě přáli. Ale přece jen se na některých hráčích, kteří delší čas chyběli, určitá nerozehranost projevila," přiznal na fcb.cz Smetana.

Páteční přípravy:

SFC Opava - MFK Karviná 2:1 (0:0)
Branky: 62. Žídek, 75. Dedič – 74. Mikuš. Rozhodčí: Dorušák – Dresler, Lakomý.

Opava: Šrom (46. Lasák) – Jelínek (65. Večerka), Didiba, Žídek – Harazim, Darmovzal (24. Rataj), Tiéhi (70. Zavadil), Řezníček, Helešic – Juřena (65. Dedič), Holík (83. Gorčica).Trenéři: Radoslav Kováč a Alois Skácel.

Karviná: Bolek (46. Neuman) - Janečka (46. Mangabeira), Dramé, Twardzik, Bartošák (46. Guba) - Smrž, Hanousek - Ndefe, Tavares, Mikuš - Haša (63. Vlachovský). Trenér: Jarábek.

FC Hradec Králové 0:2 (0:1) Bohemians Praha 1905
Branky 34. Pulkrab (Vodháněl), 54. Vodháněl (Nečas).

FC Hradec Králové: Ottmar (62. Mach) - Mejdr, Donát (62. Samko), Král, Urma (62. Leibl) - Čech, Kateřiňák, Kodeš - Záviška (62. Prekop), Dvořák (62. Šípek), Vlkanova (62. Novotný).

Bohemians Praha 1905: Bačkovský (46. Kouba) - Bederka, Krch (62. Osmančík), Hůlka - Hronek, Levin (46. Vacek), Jindřišek (62. Novák), Květ (62. Hašek), Vondra - Vodháněl (62. Keita), Pulkrab (46.Nečas).

Dynamo České Budějovice - MAS Táborsko 2:0 (1:0)
Branky: 20. Mészáros, 57. Valenta.

České Budějovice: I. poločas: Vorel - Kladrubský, Havel, Králik, Skovajsa - Čavoš, Javorek - Jánošík, Mészáros, Mršič - Van Buren.
II. poločas: Vorel - Čolić, Talovierov, Havel, Novák - Čavoš, Valenta - Ekpai, Brandner, Jánošík (58. Kalousek) - Bassey. Trenér: Horejš.

FC Baník Ostrava - SK Líšeň 0:2 (0:1)
Branky: 19. Machálek, 55. Lutonský.

Ostrava: Murin - Fillo (61. Fulnek), Kaloč, Stronati, Lalkovič (46. Tijani) - Drozd (74. Harušťák), Chvěja (70. Kulig) - Buchta, Tetour (46. Jirásek), Kuzmanovič (78. Šmiga) - Zajíc (61. Zálešák). Trenér: Smetana.

SK Líšeň: Veselý - Jeřábek, Otrisal, Ševčík, Rolinek - Demeter, Fall - Chládek, Minařík, Lutonský - Machálek.

Juliš? Když takhle bude pokračovat dál, máme dalšího útočníka pro reprezentaci, hlásí Koller