Klokan Vaníček: Strašně mi záleží na tom, abychom to v Aténách zvládli a já u toho mohl být zapsaný

Český výběr do 21 let vedený Karlem Krejčím nabral uprostřed pracovního týdne směr Atény, kde musí v pátek kvůli udržení postupové šance bezpodmínečně zvítězit. Dobrou zprávou je, že tým "nerozklížily" výsledky testů na koronavirus a realizační tým se tak nemusí uchylovat k žádné improvizaci.

Klokan Vaníček: Strašně mi záleží na tom, abychom to v Aténách zvládli a já u toho mohl být zapsaný

Středopolař Bohemians 1905 Antonín Vaníček, jenž už v rámci Lvíčat díky účasti ve dvou cyklech absolvoval 17 mezinárodních startů, by nerad opakoval předloňské zklamání, u něhož ještě byl pod Vítězslavem Lavičkou.

"My jsme s tím srozuměni už od říjnového srazu, víme, že v Řecku hrajeme úplně o všechno. Všichni si uvědomují důležitost posledního zápasu, ale atmosféra v týmu je pořád výborná. Máme velké odhodlání a touhu uspět," pronesl na webu repre.fotbal.cz dvaadvacetiletý záložník s minulostí ve Spartě Krč.

"Současná jednadvacítka je můj ročník, takže mi strašně záleží na tom, abychom to zvládli a já u toho mohl být zapsaný. Nakonec i trenéři nám často opakují, že jsou v týmu kluci, kteří už jednu kvalifikaci zažili a teď by měli tým táhnout. Platí to i pro mě, takže zodpovědnosti se nezříkám. Když dostanu šanci, tak můj výkon musí být takový, aby pomohl ke třem bodům. Nepřipouštím si, že by to mohl být náš poslední sraz, takové věci v hlavě vůbec nemám. Jsme skvělá parta a kamarádi mimo hřiště. Taková druhá rodina, táhneme to spolu už roky. Strašně moc chceme zápas v Řecku zvládnout, vyhrát a zažít i evropský šampionát v příštím roce," pokračoval Klokan.

Šilhavý vysvětlil brzké střídání debutanta Černého: Určitě nepropadl, nikterak ho nezatracujeme

Na řecké půdě proběhne zápas bez Adama Hložka, Michala Sadílka i kapitána Matěje Chaluše. "Je to velká škoda. U mě to je umocněné tím, že Matěj Chaluš je můj největší kamarád. Když musel odjet před Řeckem, byli jsme z toho špatní. Je lídrem v kabině, správný kapitán. Ale bude nám přát na dálku, stejně jako Sadílek. Kluci s námi jsou pořád v kontaktu, bojujeme i za ně," citoval web fotbal.cz slova Vaníčka.

V odvetě za utkání, které loni v Karviné skončilo 1:1, bude třeba vylepšit ofenzivu. Jednadvacítka totiž v posledních třech utkáních zaznamenala pouze jednu branku. "Na reprezentaci není moc času na společnou přípravu, ale ofenzivě jsme se v trénincích věnovali hodně. Presingu, represingu, zakládání útoku. Vymýšlíme varianty, které by Řecku nemusely vyhovovat. Trenéři se nám snaží dodat co nejvíc informací, které musíme využít. Nečeká nás nic lehkého, i když Řecku se druhá část kvalifikace nepovedla. Třeba v tom rozpoložení budou dál, mohlo by nám to hrát do karet. Ale v první řadě to bude o nás samotných. Musíme to zkrátka zvládnout, nesmíme se ohlížet na nic jiného. Víme, o co hrajeme," uzavřel na fotbal.cz autor 78 prvoligových vystoupení, jenž skóroval v každé ze čtyř sezon, do nichž zatím zasáhl.

Může dělat Dočkal ve Spartě to, co ve Slavii Hušbauer? Nebo by měl na Letné i v národním týmu skončit?