Pět střídání v Premier League? Velké kluby chtějí jen další výhodu nad námi, říká vedení Sheffieldu

Ani druhé hlasování všech klubů Premier League o možnosti vystřídat během ligového utkání pět hráčů nedopadlo podle představ Pepa Guardioly či Jürgena Kloppa. S otevřenou kritikou této změny přišlo nyní vedení Sheffieldu United. 

Pět střídání v Premier League? Velké kluby chtějí jen další výhodu nad námi, říká vedení Sheffieldu

Jürgen Klopp: "5 střídání není výhoda, je to nevyhnutelné. Musí to pochopit i ostatní týmy. Nechceme výhody, jde nám o dobro hráčů."

Pep Guardiola: "Nechráníme hráče, je to katastrofa. Ve všech elitních soutěžích ta možnost je, u nás ne. Představitelé soutěže si asi myslí, že jsme speciální."

Takto hovoří dva manažeři, kteří momentálně rok co rok bojují v Premier League o nejvyšší pozice. Přesto ani druhé hlasování o povolení vystřídat v ligovém utkání pět hráčů nebylo úspěšné.

Nyní s otevřenou kritikou této možnosti vystoupilo vedení Sheffieldu United. Konkrétně generální ředitel klubu Stephen Bettis.

"Větším klubům se podařilo najít způsob, jak hlasovat podruhé. A stejně znovu prohrály. Některá zranění, která se dějou a o kterých se mluví, vůbec nesouvisejí s debatou o pěti střídáních," myslí si Bettis a přitvrzuje.

"V této sezóně hrály tyto týmy stejný počet utkání jako kluby v Championship. Ale ty neslyšíme si stěžovat,že? Tady na Bramall Lane jsme žádný narůst svalových zranění nezaznamenali," říká Bettis.

"Máme podezření, že velké kluby prostě jen chtějí mít možnost, aby hráči byli pořád svěží. Samozřejmě, čím větší klub, tím silnější lavička. Jakákoliv změna pravidel v polovině sezóny bude mít zjevný dopad na integritu ligy," dodal Bettis, podle kterého tak jde jen o to, aby větší kluby měly další výhodu před těmi slabšími. Máte stejný názor?