Červená pro Digneho? Byl to vtip, reagoval Ancelotti

Zatímco minulý týden Everton přežil derby proti Liverpoolu bez červené karty, včerejší zápas proti Southamptonu nedohrál Lucas Digne. 

Červená pro Digneho? Byl to vtip, reagoval Ancelotti

Everton přišel o neporazitelnost a také o Lucase Digneho, který byl vyloučen za zákrok Kylea Walkera-Peterse ze 72. minuty. Šlo nicméně o poměrně přísnou červenou kartu. 

Digne sice ošklivě zasáhl kotník domácího hráče, spíše než o brutální zákrok šlo o nešťastnou náhodu, kdy Digne na kotník Walkera-Peterse šlápl.

Podobně to viděl i manažer Carlo Ancelotti, který prohlásil, že šlo o vtip. "Je to vtip, vždyť nešlo o úmysl. Nebyl to nějak brutální zákrok, měli si to lépe ověřit. Možná, že všechno to okolo Jordana a Richarlisona ovlivnilo rozhodnutí rozhodčího. A pokud tomu tak bylo, není to správné a není to fér," uvedl pro SkySports.

A podobně se vyjadřoval i na následné tiskové konferenci. "Myslím, že se odvoláme. Měla to být žlutá karta, červená byla nespravedlivá," doplnil manažer Toffees.

Zatím ale trest na tři zápasy platí. Pokud disciplinární komise nerozhodne jinak, francouzský obránce bude muset vynechat zápasy proti Newcastlu, Manchesteru United a Fulhamu.