Horejš: Liga se může rozběhnout kdykoliv, situace je taková, jaká je, musíme být připravení na všechno

Budějovičtí nemají žádný problém se přizpůsobit daným opatřením. „Když se smělo trénovat ve skupinkách, trénovali jsme ve skupinkách. Hráče jsme rozdělili, využívali jsme více hřišť. Někdo přijel na desátou, někdo na jedenáctou. Pak bylo umožněno trénovat normálně, tak jsme se začali připravovat v režimu, jako když máme hrát zápas. Jen víkend byl volný,“ řekl pro klubový web hlavní trenér Dynama David Horejš.

Horejš: Liga se může rozběhnout kdykoliv, situace je taková, jaká je, musíme být připravení na všechno

Pozitivní věci se dají najít vždy. „Pro nás může být dobré to, že by se nám vzhledem k té pauze mohli uzdravit naši ofenzivní hráči. Chyběl nám Ledecký, Šulc a Van Buren. Teď máme prostor pro to, aby se tihle hráči uzdravili, až se liga rozběhne. Vždycky je to tak, že něco je špatné a něco dobré,“ připomněl třiačtyřicetiletý kouč.

Hráči Dynama budou k zápasu připravení okamžitě. „Budeme trénovat tak, jako by se hrálo, jen o víkendu žádný zápas nebude. Samozřejmě nevíme kdy, ale počítáme s tím, že se liga rozběhnout může kdykoliv a chceme být připravení, až se tak stane,“ nedělá ze situace velkou hlavu Horejš.

„Situace je taková, jaká je. Nemá smysl nad tím nějak spekulovat. Je důležité, aby byli lidé zdraví, aby se ta nemoc tolik nešířila. Všechna nařízení respektujeme a dodržujeme. Doba je špatná pro všechny, ale věříme, že zase bude lépe a vrátíme se k normálu. A že i ten fotbal se bude hrát zase před diváky,“ dodal.