Musíme se uskromnit, čísla jsou extrémní, na druhou stranu pro nás venku riziko nákazy není tak velké, tvrdí Machálek

Trenér Zbrojovky hledá nad aktuální situací každou pozitivní věc. „Proti jarní části je tu významný rozdíl v tom, že můžeme trénovat kompletní. Za to jsme samozřejmě rádi. Limitováni jsme pouze v tom, že nemůžeme využít zázemí, šatny, prostory pro regeneraci a třeba posilovnu. Musíme se trochu uskromnit, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout,“ řekl pro klubový web brněnský kouč Machálek.

Musíme se uskromnit, čísla jsou extrémní, na druhou stranu pro nás venku riziko nákazy není tak velké, tvrdí Machálek

Nikdo zatím neví, kdy se liga rozjede. Čísla jsou extrémní. „Tréninkové jednotky jsou delší, objemově intenzivnější. Nikdo neví, jak se situace bude dále vyvíjet, jak se nemoc bude dařit zvládat,“ uvedl.

„Čísla jsou extrémní, na druhou stranu pro nás venku riziko nákazy není tak velké. Aktuálně respektujeme daná opatření a sledujeme, jak se vše vyvine. Rozhodnutí není na nás, musíme čekat,“ dodal.

Další pozitivní věc vidí, že se do tréninku postupně vrátili marodi Dreksa a Čermák. Naopak kvůli zranění kotníku vypadl Růsek. „Můžeme hráče pomalu dostávat do tréninkové zátěže, na druhou stranu nemůžeme hrát ani přípravné zápasy. Doba je složitá, což platí i pro mladé hráče, ať už v béčku, v mládeži, nebo na hostování. Jsou v nejlepších letech a přicházejí o zápasovou praxi. Nedá se nic dělat, musíme se přizpůsobit,“ chápe situaci Machálek.