Největší dříč, jedlík, vtipálek, spáč a intelektuál v kabině Bohemians? Trenér Klusáček vše prozradil

Hlavní trenér Bohemians Luděk Klusáček odpovídal na různé dotazy fanoušků. Rozpovídal se o Kamilu Vackovi, přerušení soutěže, svých hráčů, či zda pandemie může ukončit ligu.

Největší dříč, jedlík, vtipálek, spáč a intelektuál v kabině Bohemians? Trenér Klusáček vše prozradil

Vacek má přinést do hry zkušenosti. „Každý hráč má na hřišti své úkoly. Kamil má vyváženou jak ofenzivní, tak i defenzivní činnost. Zároveň se dobře doplňuje s Vladislavem Levinem a Josefem Jindřiškem. Má také spoustu zkušeností. Proto je v sestavě,“ uvedl pro klubovou televizi Klusáček.

Klusáček by se rád s týmem pohyboval v klidném středu tabulky. „Bavíme se o středu tabulky. Rozhodující pro mě je, aby měla hra určitou kvalitu. Ideální by bylo to, co se nám podařilo na jaře. Spojení předváděné hry s výsledky. Pevně doufám v to, že na jarní část z minulé sezony navážeme,“ konstatoval třiapadesátiletý trenér.

Na otázku, kdo je v kabině největší dříč, jedlík, vtipálek, spáč a intelektuál odpověděl, že všechny tyto věci spojují Martina Dostála. „Snad se na mě nebude zlobit“, smál se kouč.

Prozradil i další konkrétní jména. „Vtipálků máme hodně, takže to úplně posoudit nedokážu. Možná by zde byl Martin znovu. U spáče nevím, ale určitě by to nebyl Pepa Jindřišek. Ten chodí i na společné snídaně v půl sedmé. Jedlík není v hráčském kolektivu, ale v realizačním týmu, a to kondiční trenér Rudolf Rondzik. Dříčů máme tako hodně, kluci si po tréninku přidávají. Na intelektuála také odpovídat nemůžu,“ přidal s úsměvem.

Pandemie koronaviru opět pozastavila fotbal. „Samozřejmě mě tahle skutečnost trápí. Pochopil bych omezení, že budeme hrát bez diváků. Hráči jsou testovaní a fotbal se hraje na čerstvém vzduchu. Myslím si, že riziko nákazy je minimální a pro mě je zákaz rovněž nepochopitelný,“ prohlásil.

Zároveň nevěří, že pandemie ukončí ligu. „Doufám, že k tomu nedojde. Zbývá prakticky třičtvrtě roku na dohrání soutěže a fotbal se snaží nějakým způsobem svůj produkt ochránit. Dodržujeme přísná opatření, která snad přispějí k tomu, že se ligový ročník dohraje. Nebo minimálně větší část soutěže,“ dodal.

Video: YouTube