Berbr rezignoval z vazby. Říct, že všichni odcházíme by teď bylo zbabělé, reaguje Malík

Místopředseda FAČRu Roman Berbr rezignoval po zatčení kvůli údajným ovlivňováním výsledků zápasů na svůj post a na pozice ve výkonném výboru i šéfa plzeňského krajského fotbalového svazu. Předseda FAČRu Martin malík přiznal, že kvůli této korupční aféře uvažoval o vlastní rezignaci.

Berbr rezignoval z vazby. Říct, že všichni odcházíme by teď bylo zbabělé, reaguje Malík

„Několikrát jsem říkal, že mě děsí, co by se dělo v případě, že konec Romana Berbra ve fotbale přijde náhle a neočekávaně. Jen doufám, že se fotbal z této změny dokáže v pozitivním smyslu vzpamatovat,“ doufá Malík.

„Musíme si získat zpět důvěru fanoušků i partnerů. Musíme zavést taková opatření, abychom předešli podobným situacím,“ uvedl předseda FAČRu na tiskové konferenci.

Sám uvažoval o vlastní rezignaci. „Byla to jedna z variant, kterou jsem se v posledních dnech zabýval, a bylo by zvláštní, kdyby to tak nebylo. Na druhou stranu v tuto chvíli není prostor, abychom místo kroků, které jsou nutné k zastavení nabírání vody, začali politikařit a řešit, kdo si sedne na jakou židli,“ přidal.

Odchod všech po považoval za zbabělý. „Vnímám to tak, že k této situaci, byť se vší pravděpodobností nebyla krátkodobá, došlo za mého volebního období. Domnívám se, že by svým způsobem bylo zbabělé říct: 'Odcházíme'. Měli bychom to být my, kdo podnikneme kroky k obnově důvěry v český fotbal a kdo se s tím popere,“ prohlásil.

Kvůli korupční aféře byl odvolán i šéf rozhodčích Jozef Chovanec, jehož prostřednictvím sportovní ředitel Vyšehradu Roman Rogoz ovlivňoval delegaci sudích na zápasech svého klubu.

Video: YouTube