Setrvání Agüera u vicemistra? Argentinec nemá nic jistého

Po delší rekonvalescenci se Sergio Agüero vrátil do sestavy Manchesteru City, gólově se nicméně neprosadil. Na konci aktuálního ročníku mu vyprší kontrakt a jistotu nové smlouvy podle Pepa Guardioly nemá. 

Setrvání Agüera u vicemistra? Argentinec nemá nic jistého

Po čtyřech měsících se Sergio Agüero vrátil do sestavy Manchesteru City. Při vítězství svého týmu proti Arsenalu odehrál přesně pětašedesát minut, než jej vystřídal Ilkay Gündogan.

Dvaatřicetiletý útočník se gólově neprosadil a více zaujal mírným "konfliktem" s rozhodčí duelu. Po utkání se řešilo i to, zda argentinský útočník obdrží od City nový kontrakt.

Ten stávající mu totiž vyprší na konci aktuálního ročníku. Podle manažera Pepa Guardioly nemá Agüero nic jistého a o svou budoucnost na Etihad Stadium bude muset zabojovat.

"Sergio musí ukázat, stejně jako každý z nás, že si zde zaslouží pokračovat. Musí dále hrát dobře, střílet branky a vyhrávat nám zápasy. A poté se klub a já rozhodneme," uvedl Guardiola po úspěšném střetnutí s Gunners.

"Je jedinečný a pro nás, naše fanoušky a všechny je velmi důležitý. Byl ale čtyři měsíce mimo hru, musí tak pravidelně trénovat a začít dávat branky - to je nejdůležitější věc. Když máme Agüera na hřišti, máme se lépe, jsme nebezpečnější. V důležitých okamžicích na konci minulé sezóny nám hodně chyběl, ale nyní je zpět, což je pro nás dobrá zpráva," uzavřel španělský kormidelník.