Brutální zákrok Pickforda: Liverpool žádá vysvětlení, van Dijk má po sezóně

Zákrok, který ovlivnil celé utkání a dost možná ovlivní i celou sezónu Liverpoolu. Jordan Pickford nešetrně sestřelil Virgila van Dijka a ten má s největší pravděpodobností po sezóně. 

Brutální zákrok Pickforda: Liverpool žádá vysvětlení, van Dijk má po sezóně

Brutální zákrok předvedl v Merseyside derby gólman Evertonu Jordan Pickford. Výsledkem byl ale odmávaný ofsajd Virgilu van Dijkovi.

Podle vyjádření bývalého rozhodčího Petera Waltona je ale zcela jedno, jestli k zákroku dojde před, nebo po hvizdu. Dodal k tomu, že šlo o otřesný zákrok, který by neměl mít ve fotbalu své místo. Anglický gólman tak měl být okamžitě vyloučen.

Tento moment ze začátku utkání výrazně ovlivnil celý průběh utkání a dost možná ovlivní i celou sezónu úřadujícího anglického mistra.

Virgil van Dijk má totiž s největší pravděpodobností po sezóně. V Liverpoolu ihned podstoupil vyšetření a byl spatřen, jak s berlemi odchází domů.

Podle dosud nepotvrzených zpráv má van Dijk přetržený přední zkřížený vaz, tedy ACL. Mimo hru tak bude sedm až osm měsíců. 

Mimochodem, Liverpool požádal vedení Premier League o vysvětlení, z jakého důvodu nebyla udělena červená kartu. Úřadujícího mistra zajímá i důvod neuznané vítězné branky z 92. minuty, kdy byl nakonec odpískán neviditelný ofsajd.