De Gea pod další palbou drtivé kritiky

David de Gea ve včerejším utkání Ligy národů proti Ukrajině předvedl další minelu a kritika na gólmana Manchesteru United na sebe nenechala dlouho čekat. 

De Gea pod další palbou drtivé kritiky

David de Gea to v posledních měsících nemá vůbec jednoduché. Ještě před pár lety byl považován za hlavní hvězdu Manchesteru United, téměř dokonce za ideálního náhradníka Edwina van der Saara.

Dnes je ale vše jinak. Španělský gólman je terčem neustálé kritiky a duel Ligy národů proti Ukrajině mu rozhodně nepřidal. Jediný gól utkání totiž padl právě po chybě brankáře Rudých ďáblů.

De Gea nelogicky vyběhl a poté už se nestačil vrátit do brány, kam již mířila rána střídajího Viktora Tsygankova. Po utkání jej každopádně kouč Španělsk Luis Enrique kritizovat nechtěl.

"Obviňování naší jedničky, to už je posedlost. Odpovědnost má za každý inkasovaný gól celý tým. Musíme se zlepšit a vytvořit si více šancí ke skórování," uvedl Enrique.

Přesto je klidně možné, že příležitost by v příštím reprezentačním cyklu mohl dostat Unai Simon, brankář Bilbaa. Ani Kepa Arrizabalaga se totiž nemůže pyšnit ideální formou.