Werner o tom, proč odmítl mistrovský Liverpool ve prospěch Chelsea

Nová posila oživeného kádru Blues odhalila, že než upřednostnila přestup do Londýna, měla na stole celou řadu nabídek. A jedna taková přišla i z Liverpoolu.

Werner o tom, proč odmítl mistrovský Liverpool ve prospěch Chelsea

Jurgen Klopp hledal po mistrovské sezoně univerzální posilu do útoku a Timo Werner byl jednou z nejlepších možností, která byla aktuálně dostupná na trhu.

Sám hráč tento zájem evidoval, a dokonce nad ním uvažoval, ale nakonec po několika telefonátech s Frankem Lampardem upřednostnil přesun na Stamford Bridge.

„Musím se přiznat, že když jsme začali řešit odchod z Lipska, mohl jsem skončit v Liverpoolu. Těch nabídek bylo více, ale Liverpool a Chelsea projevovaly vážný zájem,“ přiznával nadějný německý útočník.

„Proč jsem se rozhodl pro Chelsea? Protože o mě Lampard opravdu hodně stál a protože mi vysvětlil systém, v jakém budu hrát. A ten systém je mi hodně blízký, vyhovuje mi,“ pravil.

A i když Blues ihned v druhém kole doma prohráli právě s Liverpoolem 0:2, Werner svého rozhodnutí o výběru klubu nelituje.

„Možná bych se dobře ujal i v jiném týmu, ovšem Chelsea pro mě byla nejlepší možnou destinací. Více bych to už neřešil. Máme zde v Londýně dobrý kolektiv i dobré zázemí,“ těšilo ho.