Thiago je hráčem Liverpoolu, podepsal na čtyři roky

Úřadující anglický mistr se dočkal, z mnichovského Bayernu dorazil záložník Thiago Alcantara. Reds se s ním dohodli na čtyřletém kontraktu. 

Thiago je hráčem Liverpoolu, podepsal na čtyři roky

Liverpool se konečně dočkal, Thiago Alcantara dorazil dnes ráno na Ostrovy, úspěšně podstoupil zdravotní prohlídku a následně podepsal čtyřletou smlouvu.

U úřadujícího anglického šampiona bude nosit dres s číslem 6 a teoreticky by již v neděli mohl debutovat ve šlágru druhého kola proti Chelsea.

Thiago se z Bayernu Mnichov přesouvá za minimálně 20 milionů liber, dalších pět milionů může dorazit v podobě bonusů. Liverpool si každopádně zařídil skvělý splátkový kalendář, do Bayernu bude posílat 5 milionů liber ročně v průběhu čtyř let.

"Je to úžasný pocit. Na tento moment jsem čekal skutečně velmi dlouho a jsem šťastný, že tu můžu být. Chci dosáhnout všech cílů, které Liverpool má. Panuje zde rodinná atmosféra, mám rád blízké vztahy a jsem si jistý, že je zde najdu," uvedl Thiago pro oficiální web Liverpoolu.

"Týmu se pokusím pomoci po defenzivní, ofenzivní i mentální stránce. Není to ale o planých slovech, nýbrž o práci. Na hřišti nechám své srdce - pro spoluhráče, klub i fanoušky," doplnil devětadvacetiletý středopolař.