Pirlo zahajuje čistku. Nekompromisně se chce zbavit mistra světa

Juventus vypadl překvapivě v loňském ročníku Ligy mistrů už v osmifinále s Olympiquem Lyon. Jako následek byl novým koučem jmenován nezkušený trenérem Andrea Pirlo, není to ale jediná změna v prvním týmu Staré dámy.

Pirlo zahajuje čistku. Nekompromisně se chce zbavit mistra světa

Z týmu už má namířeno pryč Gonzalo Higuaín, jenž má posílit Inter Miami, podle všeho se ale Bianconeri rozloučí i se záložníkem Sami Khedirou. A to tím nejméně vhodným způsobem. Juventus totiž hodlá předčasně hráči ukončit smlouvu a Khedira se tak má stát volným hráčem a najít si tak další, už čtvrtý, klub ve své kariéře.

Třiatřicetiletý německý reprezentant začínal ve Stuttgartu, s kterým dokonce i vyhrál bundesligu, pět sezón poté oblékal dres Realu Madrid a na dalších pět sezón odešel v roce 2015 právě do Juventusu. Během své kariéry se stal německým, španělským i italským mistrem, kromě toho ale s Realem Madrid v roce 2014 vyhrál Ligu mistrů a ve stejném roce získal s německou reprezentací zlatou medaili z mistrovství světa.

Khedira by tak byl po Pjaničovi druhým záložníkem, který letos odejde z Juventusu, Pirlův tým ale naopak posílili Arthur z Barcelony a Weston McKennie ze Schalke. Tým Pirla má být kompletní poté, co do Juventusu přijde nový útočník.