Novák vítá superhvězdu! Fenerbahce si má plácnout s vicemistrem světa se zkušenostmi s Bayernem či Juventusem

Fenerbahce Istanbul má za sebou špatnou sezónu a aby příští rok dopadlo lépe, přivádí istanbulský klub řadu posil. Mezi ně patřil už ze začátku přestupového období i český krajní obránce Filip Novák. S kým bude ale bývalý hráč Zlína či Jablonce v brzké době nejspíše sdílet kabinu?

Novák vítá superhvězdu! Fenerbahce si má plácnout s vicemistrem světa se zkušenostmi s Bayernem či Juventusem

Fenerbahce má totiž posílit Mario Mandžukič. Chorvatský fotbalista už si ve své kariéře vyzkoušel angažmá v Dinamu Záhřeb, Wolfsburgu, Bayernu Mnichov, Atleticu Madrid či Juventusu. Poslední půlrok hrál za katarský Al-Duhail, místní angažmá mu ale nevyšlo a z arabského světa se Mandžukič chystá odejít.

Během své kariéry vyhrál Mandžukič Ligu mistrů, německou bundesligu, italskou Serii A či právě katarskou ligu, nejvyšší úspěch jeho kariéry je ale pravděpodobně stříbrná medaile z mistrovství světa 2018, kde parta vedená Lukou Modričem, Ivanem Rakitičem či právě Mandžukičem došla až do finále. Nyní má Mandžukič sbírat ligové starty a v ideálním případě i trofeje v Turecku.

Nejvíce se hovořilo o návratu do Itálie, kde strávil Mandžukič čtyři a půl sezóny, zájem o něj jevil AC Milán, Benevento, Inter Milán, Hellas Verona či Bologna, reálný byl ale i přesun do Spojených států či do Číny. Server football-italia.net ale přichází s tím, že se čtyřiatřicetiletý útočník dohodl na smlouvě právě s Fenerbahce. A to i přesto, že o něj stál i další istanbulský klub, Besiktas, reálný byl ale jeho podpis s Lokomotivem Moskva. K přestupu do Fenerbahce má dojít co nevidět.