Arsenal chce využít aktuální situace v Barceloně. Co však brání zisku Griezmanna?

Na Camp Nou se očekává výrazná obměna kádru po uplynulé sezóně, kterou musí katalánský obr hodnotit za hrubě nevydařenou. Některé tváře jsou již na odchodu, o jiných se spekuluje. Poté, co argentinský kanonýr Lionel Messi dramaticky obrátil a rozhodl se zůstat v Barceloně ještě jednu sezónu, se nabízí otázka, zda by klub nemohl opustit Griezmann.

Arsenal chce využít aktuální situace v Barceloně. Co však brání zisku Griezmanna?

Nový kouč Barcelony Ronald Koeman se těšil, že právě devětadvacetiletý francouzský útočník Antoine Griezmann bude hrát v jeho strategii ústřední roli, ale po změně plánů Messiho je nepravděpodobné, že by chtěla dosavadní hvězda týmu hrát druhé housle.

Podle Daily Mail se hned trojlístek klubů zajímá o Griezmanna, kterého by ve svých řadách brali i v rámci hostování s možností opce. Kromě Manchesteru United a Liverpoolu se o někdejší tvář Atlétika Madrid uchází také Arsenal, který by se rád vrátil mezi ostrovní elitu.

Podle listu Daily Mail je největším problémem jeho cenovka, neboť Barcelona si jej před rokem pořizovala za 107 milionů liber a rozhodně jej nechce uvolňovat se ztrátou. Aktuální situace a ztráty způsobené koronavirem nahrávají do karet utahování opasků a žádný klub se zřejmě neuchýlí k drahým nákupům.

Barcelona by mohla nadcházející sezónu, ve které může ještě počítat s Messim, vyřešit tak, že skutečně Griezmanna někomu zapůjčí. Ronald Koeman připustil také zájem přivést na Camp Nou nové tváře, proto již některé stávající akvizice označil za nepotřebné. Z jejich prodeje by si utržil sumu, za kterou by mohl někoho do svých řad nalákat. Trvalý prodej Griezmanna není asi na pořadu dne, ale některý z ostrovních gigantů by mohl svou houževnatostí přeci jen překvapit.