Willian definitivně opouští Chelsea, v Londýně ale zůstává

Ve spojitosti s Willianem se spekulovalo o Španělsku, angažmá v Číně či možném setrvání na Stamford Bridge. V Londýně nakonec Brazilec zůstává, přesouvá se ale na Emirates Stadium. 

Willian definitivně opouští Chelsea, v Londýně ale zůstává

O Williana byl zájem v Číně, v Major League Soccer i v Barceloně. Perfektními výkony po obnovení Premier League si řekl i o pokračování v Chelsea.

Vedení mu ale nenabídlo požadovaný kontrakt a tak Brazilec jako volný hráč odhází do konkurenčního Arsenalu, se kterým se dohodl na tříleté smlouvě.

"Rozhodl jsem se připojit k Arsenalu, protože jde o jeden z největších klubů na světě. Mají nový projekt pod Mikelem Artetou a myslím, že tento klub si zaslouží mnoho trofejí a úspěchů. Chci být součástí tohoto projektu a je úžasné, že se do něj zapojím," uvedl Willian, který se u Gunners potká například s Davidem Luizem.

Willian bude v Arsenalu nosit dres s číslem 12, v Chelsea během sedmi let získal dva tituly v Premier League, triumf v FA Cupu a také primát v Evropské lize.

"Věřím, že je to hráč, který nás může hodně změnit. Sledujeme ho několik posledních měsíců a měli jsme jasný záměr posílit ofenzivní řadu zálohy. Může hrát na vícero postech, to je pro nás skvělé," doplnil k jeho podpisu manažer Mikel Arteta.