Už i Kohouti mají svou první letní posilu

Velké posily přivedla Chelsea, posléze také Manchester City a první posily se včera dočkal i Liverpool. Nyní může slavit i José Mourinho, Kohouti dotáhli příchod hvězdného hráče Southamptonu. 

Už i Kohouti mají svou první letní posilu

Do Tottenhamu zamířil dánský záložník Pierre-Emile Hojbjerg. Ten se s Kohouty dohodl na pětileté smlouvě, londýnský celek pošle ke Svatým 15 milionů liber a další finance v podobě bonusů.

Opačným směrem v samostatné dohodě poté míří Kyle Walker-Peters. Třiadvacetiletý krajní bek strávil v Southamptonu již druhou část uplynulé sezóny a nyní podepsal taktéž pětiletou dohodu.

Hojbjerg byl v Southamptonu od roku 2016 a v klubu odehrál 134 utkání. Stal se dokonce kapitánem, o pásku nicméně v červnu přišel poté, co vyjdářil svou touhu Svaté opustit.

"Pro mě bylo velmi důležité, že jsem chtěl hrát v klubu, kde se vidím po mnoho let. A Tottenham jedním z nich je. Jsem velmi hrdý, šťastný a nadšený. Myslím, že máme před sebou fantastickou budoucnost," uvedl Hojbjerg pro oficiální stránky Tottenhamu.

"Spurs mají fantastické hráče, fantastického manažera a fantastické nastavení. Cítím se šťastný a hrdý, že jsem součástí tohoto klubu. Chci se také hodně naučit a udržet si konzistenci," doplnil Dán.