V klubu mi vysvětlili, proč si přejí smlouvu na 5 let a mně to dávalo smysl, hlásí z Guimaraese Trmal

To, že by se dostal nyní jednadvacetiletý brankář Matouš Trmal tak rychle do zahraničí, by asi ještě dva roky zpět čekal málokdo.

V klubu mi vysvětlili, proč si přejí smlouvu na 5 let a mně to dávalo smysl, hlásí z Guimaraese Trmal

Aktuálně je to ovšem realitou - portugalský celek Vtória Guimaraes SC si české Lvíče zavázala dlouhodobým pětiletým kontraktem až do 30. června 2025.

A na Pyrenejskékm poloostově už ho poznávají i první fandové. "Lidé už mě poznávají. Byl jsem na snídani a přišli za mnou číšníci, jestli by se nemohli se mnou vyfotit. Všechno je perfektní. Úplně něco jiného než v Česku. Fotbal je tu náboženství. To je vidět na každém kroku. Všude běží televize s fotbalem. Je to menší historické město, všude je to kousek. Všichni v klubu mluví anglicky. Máme krásný stadion pro třiceti tisíc lidí. Zatím fakt samé skvělé zážitky. Myslím, že jdu do správného prostředí. Není to malý, ale ani úplně velký klub," prozradil Deníku Sport nadšený strážce svatyně, za něhož Slovácko inkasuje okolo třiceti milionů korun.

Uherské Hradiště opustil přesně po padesáti prvoligových startech. "Je to pro mě velká výzva, strašně se těším. Je to šance se ukázat. Byl o mě zájem i z jiných klubů, ale když přišel s konkrétní nabídkou Guimaraes, shodli jsme se, že je to výborné řešení pro všechny strany. Zaujalo mě to a Slovácko mi dalo šanci, ať to zkusím. Chci mu za vše poděkovat. Nepřestupuje se odtud každý den do zahraničí," upozornil na serveru iSport.cz dnes již bývalý svěřenec kouče Martina Svědíka.

Nyní má jistotu, že na jihu Starého kontinentu stráví minimálně pět let. Pokud tedy nebude měnit dres. "V klubu mi vysvětlili, proč si to tak přejí a mně to dávalo smysl. Jsou tu dva brazilští brankáři, jeden je teď zraněný. Plus podepsali jednoho místního mladíka, se kterým počítají do budoucna. Samozřejmě mi nikdo nezaručí, že přijdu a hned budu chytat. Ale doufám, že to vyjde. Portugalská liga je techničtější, česká víc o soubojích. Ale velký rozdíl nečekám," uzavřel na isport.blesk.cz Trmal, který ještě tento týden odletí do Česka a do Portugalska pak dorazí zhruba za dva týdny i s přítelkyní.

Kuzmanovič může ukončit osmiletou misi v Česku, na seznamu ho má Partizan Bělehrad