Svůj byt v Lipsku jsem ještě neopustil, hlásí Schick. Jak odhaduje svou nejbližší budoucnost?

Čerstvě ženatý reprezentant Patrik Schick sice s Lipskem nezahájil přípravu na zbytek Ligy mistrů kvůli bolavým zádům, ovšem v tuto chvíli už je stoprocentně zdravý a fit.

Svůj byt v Lipsku jsem ještě neopustil, hlásí Schick. Jak odhaduje svou nejbližší budoucnost?

Atlétiko Madrid přijede do Lipska kvůli čtvrtfinále již 13. srpna. "V letošním ročníku je snazší dostat se dál. Zvláště, když se hraje jen na jeden zápas. I proto se nabízí možnost postoupit třeba až do finále, i když ve hře je stále ještě příliš mnoho těžkých vah. Čeká nás skvělý soupeř, s nímž to bude velice obtížné. Podle mého bude hodně důležité, kdo vstřelí první gól, protože tím pádem bude jeho šance na výhru mnohem větší. I proto, že Atlétiko hraje víc defenzivně," připomněl na webu sport.cz bývalý hráč Sampdorie, Sparty či Bohemians Praha 1905, podle něhož však bude německý klub díky dřívějšímu ukončení bundesligy trochu čerstvější než zástupce LaLigy.

Timo Werner už je pryč, ale Red Bull si jako náhradu pořídil čtyřiadvacetiletého jihokorejského útočníka Hee-chana. Jak vidí novou akvizici Schick? "Timo byl výjimečným hráčem, což nelze zpochybňovat. Ale i bez něho máme velice kvalitní mužstvo a v Hee-chan Hwangovi nového, velmi dobrého útočníka. Samozřejmě, musí dostat čas," doplnil na sport.cz čtyřiadvacetiletý fotbalista, jenž v uplynulém ročníku přetavil dvaadvacet startů do deseti přesných zásahů.

A co budoucnost? Jeho prioritou je zůstat tam, kde je a doufá, že se Lipsku podaří s vedením AS Řím vyjednat další roční hostování. Přestupové okno však má být otevřeno až do pátého říjnového dne, což je pořád ohromná porce času, během níž se může stát cokoliv...

"Není to o tom, že bych nevěděl, kam jít, až letošní ročník Ligy mistrů skončí. V Římě mám dvouletou smlouvu. Pokud Lipsko a AS najdou řešení, mohu zůstat tady. Není o ale v mých rukou. Letos je navíc všechno o to obtížnější, že transferové okno je otevřeno dlouhou dobu. Svůj byt v Lipsku jsem ale ještě neopustil. Ze všeho nejraději bych v Lipsku zůstal. Měli jsme skvělou sezonu, věřím týmu i filosofii trenéra. Máme kvalitní tým, hrajeme Ligu mistrů, takže všechno do sebe zapadá. Když jsem se loni v létě do Lipska přestěhoval, Julian mi řekl, že mě chtěl už do Hoffenheimu, kde až do loňského června působil. Proto jsem tu i pro něho. Pod ním se má hra změnila, nemluvě o tom, že hrajeme atraktivní fotbal, který se mi líbí," uzavřel na portálu sport.cz sparťanský odchovanec.

Vydra a návrat do Česka po deseti letech? Slavia podle Tvrdíka o přestupu ani hostování nejedná...