Penaltoví exekutoři, kteří se na puntíku nemýlí: Desítka schopných, které se brankáři chtějí vyhnout

Každý známe tu situaci a výraz ve tváři brankáře, když se v nepříliš vhodném prostoru kolem třech tyčí dopustí spoluhráč faulu a sudí následně ukáže na obávaný puntík. Ještě horší nastává moment, když je v kádru soupeře jedno z deseti jmen tohoto žebříčku, neboť se zvyšuje pravděpodobnost, že penalta bude přetavena v branku. Podívejme se na vyvolené exekutory, kteří se mýlí jen sporadicky.

Penaltoví exekutoři, kteří se na puntíku nemýlí: Desítka schopných, které se brankáři chtějí vyhnout

10) Paulo Dybala (Juventus)

Jeho chladnokrevnost přivede k nepříčetnosti každého muže s rukavicemi na opačné straně puntíku. Dybala se do pokutového území plíží jakoby bez nálady, pomalu si připraví míč, aby pak absolutně zazdil naděje na lapení. Jeho choutky vymetat pravidelně rohy branky se mu však sem tam vymstí.

9) Harry Kane (Tottenham)

Jeden z nejlepších hráčů na Ostrovech, který je v útoku smrtelný za každé situace. Kapitán anglické reprezentace moc dobře ví, jak brankáře položit na lopatky. Často jej hypnotizuje upřímným pohledem do očí, aby jej následně nuceně vyslal špatným směrem a dostal míč z jeho dosahu. Na penaltu již položil míč v 44 případech a 37 z nich skončilo brankou.