Guardiola: Hráče na Real motivovat opravdu nemusím. Každý chce alespoň jednou v životě vyhrát LM

Stejně jako pro PSG se zdá být pro Manchester City Liga mistrů prokletou soutěží. Vše by se mohlo změnit ještě v této sezóně, neboť Citizens jsou stále ve hře. V úvodním osmifinále na půdě Realu Madrid uspěli 2:1, nyní je po dlouhé přestávce čeká odveta doma na Etihad Stadium, která je naplánována na 7. srpna. Trenér Pep Guardiola se nebojí, že hráči neměli po úspěchu dostatečný hlad a nemyslí si, že by byla druhá konfrontace s Bílým baletem z jejich strany podceněna.

Guardiola: Hráče na Real motivovat opravdu nemusím. Každý chce alespoň jednou v životě vyhrát LM

V Premier League to nakonec stačilo jen na druhé místo, protože nezastavitelný Liverpool neměl letos konkurenci. Cesta do finále Ligy mistrů je ještě dlouhá, ale šance na zisk vytoužené cenné trofeje pořád existuje. Prvním krokem je postup přes Real Madrid, který ovládl LaLigu a zálusk má i na ušatý pohár.

„Náš plán je jasný a cílem je vyhýbat se chybám a odehrát zápas, na který můžeme být pyšný. Proti Realu hráče opravu motivovat nemusím. Každý chce alespoň jednou v životě vyhrát Ligu mistrů a už tento osmifinálový zápas je takovým malým finále. Konkurence v této soutěži je obrovská,“ nechal se slyšet Guardiola, který by rád zámožný ostrovní klub do finále dovedl.

Manchester City patří v posledních letech vždy k favoritům na triumf, ale nakonec mu vždy ve vyřazovací fázi dochází dech. V minulém ročníku byl jeho katem Tottenham, který si nakonec finále zahrál s Liverpoolem. „Co se stalo v minulosti, je minulost. Můžeme se z toho jen poučit a ty nezdary nás mohou přinutit hrát lépe. Takový je prostě život. Není dokonalý a každý uspět nemůže. Jsem ale přesvědčený o tom, že tenhle tým na to sílu má,“ pokračoval zkušený španělský kouč.

„Do odvety máme dobrou výchozí pozici, ale během pár minut může být vše jinak. Pohárová matematika je zrádná. Musíme se soustředit na náš dobrý výkon a nepřipustit chyby. Stojí proti nám velice silný soupeř, ale porazitelný je každý,“ dodal Guardiola.