Liverpool chce posílit zálohu, Klopp má zálusk na hvězdu Bayernu

Liverpool už má po sezóně. Ovládl Premier League, z pohárů včetně Ligy mistrů už však vypadl. Momentálně se tak Jürgen Klopp soustředí hlavně na to, koho na Anfield Road přivede. Hlavním přestupovým cílem stále zůstává záložník Thiago z Bayernu Mnichov.

Liverpool chce posílit zálohu, Klopp má zálusk na hvězdu Bayernu

Do bundesligy jej v roce 2013 přivedl Pep Guardiola. Jejich spojenectví v Barceloně pokračovalo i v Bayernu. Guardiola odešel z Mnichova v roce 2016 do Manchesteru City, do Anglie by nyní měl zamířit i jeho někdejší oblíbený záložník. Karl Heinz Rummenigge, šéf Bayernu, přiznal, že má Thiago svolení jednat o novém angažmá. Stejně jako například David Alaba.

Klopp zná navíc Thiaga i jako svého soupeře, a to nejen v Lize mistrů, kde Liverpool loni vyřadil Bayern v osmifinále. Častěji jej totiž potkával, když trénoval Borusii Dortmund. Thiago Alcantara patří dlouhodobě k tahounům zálohy Bayernu a k nejlepším záložníkům bundesligy, sám hráč ale cítí, že je čas po Barceloně a Bayernu vyměnit opět dres.

"Thiago? Je to skvělý hráč. Každý trenér si takového přeje mít. Ale momentálně je hráč Bayernu Mnichov, takže není v mojí kompetenci se o něm vyjadřovat," prozradil Klopp, šéf Liverpoolu. "Víc k tomu momentálně říct nemohu," nechal se slyšet Klopp. Nelze si ale nevšimnout, že po něm pokukuje už delší dobu a Thiagův příchod do Liverpoolu je čím dál pravděpodobnější.