Lazio řádilo na půdě Verony, AS Řím dovedly ke třem bodům pokutové kopy

V pátek se odehrála předehrávka 36. kola italské Serie A, ve které AC Milán přivítal druhý tým tabulky Atalantu Bergamo. Kolo pak pokračovalo v sobotu, kdy se představili i Jaromír Zmrhal a Aleš Matějů a šanci na titul si stále udržuje i Inter Milán. Neapol poté porazila Sassuolo.

Za domácí otevřel skóre z přímého kopu Hakan Calhanoglu, hosté poté neproměnili penaltu, i přesto ale srovnali na 1:1 a za tohoto stavu byl i zápas ukončen. Atalanta je v tabulce druhá a na první Juventus, který má ovšem zápas k dobru, ztrácí pět bodů, Milán je naopak šestý a ve zbylých dvou kolech musí zabojovat o evropské poháry.

Brescia, která už jistojistě sestoupí do Serie B, doma podlehla Parmě 1:2, celých 90 minut odehráli oba čeští reprezentanti Aleš Matějů a Jaromír Zmrhal. Inter Milán vyhrál v Janově 3:0 a stále si drží matematickou šanci na zisk mistrovského titulu, potřebuje k tomu ale ztrátu Juventusu v neděli proti Sampdorii, ani to by ale samo o sobě Nerazzuri nestačilo.

Nedělní program nejprve nabídl přestřelku v Boloni. Domácí rozhodli o zisku tří bodů s Lecce až v nastaveném čase, kdy Barrow upravil skóre na konečných 3:2. I přes rychlé dvoubrankové vedení hosté ve druhém poločase stav srovnali.

Římské AS přivítalo na své půdě Fiorentinu a z výhry se nakonec radovali díky Veretoutovi, který proměnil dva pokutové kopy.

Lazio si zastřílelo ve Veroně, přestože nejprve prohrávalo po penaltě Amrabaty. Hattrick si připsal Immobile, střelecky efektivní byli také Milinkovič-Savič a Correa.

Serie A - 36. kolo:
Brescia - Parma 1:2 (62. Dessena - 59. Darmian, 81. Kulusevski)
Janov - Inter 0:3 (34. a 90+3. Lukaku, 83. Sánchez)
Neapol - Sassuolo 2:0 (8. Hysaj, 90+3. Allan)
Bologna - Lecce 3:2 (2. Palacio, 5. Soriano, 90+3. Barrow - 45+2. Mancosu, 66. Falco)
AS Řím - Fiorentina 2:1 (45. z penalty a 87. z penalty Veretout - 54. Milenković)
Cagliari - Udinese 0:1 (3. Okaka)
SPAL - Turín 1:1 (80. D'Alessandro - 57. Verdi)
Verona - Lazio 1:5 (38. Amrabat z penalty - 45+5. z penalty, 83. a 90+4. z penalty Immobile, 56. Milinković-Savić, 62. Correa)