Trpišovský: Souček? Do roka bude hrát za velkoklub, tyhle výkony předváděl i proti Barceloně a Dortmundu

Tomáš Souček si za půl roku v Premier League podmanil celou Anglii, patří k nejlepším záložníkům v celé lize a má velkou zásluhu na tom, že se West Ham udržel v nejvyšší soutěži. V lednu to totiž nevypadalo příliš nadějně. V pátek bylo oznámeno, že definitivně opouští pražskou Slavii, ze které v Londýně zatím pouze hostoval.

Trpišovský: Souček? Do roka bude hrát za velkoklub, tyhle výkony předváděl i proti Barceloně a Dortmundu

Se Slavií získal tři mistrovské tituly (přestože v mistrovských sezónách 2016/17 a 2019/20 strávil jarní část na hostování v Liberci, respektive West Hamu), zahrál si čtvrtfinále Evropské ligy a základní skupinu Ligu mistrů. Pravidelně také reprezentuje Českou republiku. Právě z těchto zápasů se celá Evropa dozvěděla, co za kvalitního hráče to Slavia má. Odchod do top klubu byl jen otázkou času.

Souček avizoval, že nechce chodit do Ruska, Turecka a že v úvahu připadá jen odchod do pěti nejlepších lig. Velký zájem o něj měl West Ham, který se se Slavií dohodl na půlročním hostováním, které se promění v přestup automaticky v případě, že se West Ham udrží. To se splnilo a český záložník za 20 milionů liber přestoupil do Premier League. 

Fanoušci Kladivářů byli z "nové" posily nadšeni. Souček je totiž tahounem jejich zálohy, vstřelil i tři góly (což je na post defenzivního záložníka nadstandard) a tým se s ním zkrátka zvedl. Nespočetně krát jej chválil i jeho současný šéf David Moyes. Souček už sice Slavii nepatří, i přesto je ale se svými bývalými spoluhráči a trenérem Jindřichem Trpišovským v kontaktu.

"Ve West Hamu teď zjistili, co to je za kvalitního hráče, ale já jsem byl přesvědčen, že bude takové výkony podávat i v Premier League. Vedlě nej hraje záložník Rice, o kterého má zájem celá Evropa. Nepřijde mi, že by byl lepší než Tomáš. Takhle skvěle hrál Souček už proti Barceloně a Dortmundu, neměl jsem pochyb o tom, že se prosadí i proti velkým týmům jako Chelsea či Manchester United," řekl Trpišovský na adresu dnes už svého bývalého svěřence.

"Tomáš teď bude patřit West Hamu, ale za rok nebo za dva přestoupí do většího klubu, třeba do Arsenalu nebo do Tottenhamu," myslí si Trpišovský. A jeho výkony tomu opravdu nasvědčují. Ostatně už loni kouč Slavie řekl, že by Souček neměl problém prosadit se v Juventusu Turín nebo v Interu Milán...