Kdyby Pelta řekl, že končí, jablonecký klub skončí taky, bez něj by to bylo na Střelnici složité

Když někdo z jabloneckého představenstva pronesl, že hlavní kouč zelenobílého mužstva Petr Rada už by potřeboval probrat, prezident klubu Miroslav Pelta to v médiích okomentoval slovy, že to s koučem není vždycky jednoduché...

Kdyby Pelta řekl, že končí, jablonecký klub skončí taky, bez něj by to bylo na Střelnici složité

Sám bývalý kouč obou slavných pražských "S" to však bývalému prvnímu muži českého fotbau nevyčítá. Spíš cílí do struktur klubu. Řeči za zády totiž nesnáší.

"Ten člověk měl přijít za mnou a zeptat se, proč jsem udělal tohle a tohle. Já nemám problém mu to vysvětlit, ale říkat to někde jinde, mi přijde divné. Když někdo dá do klubu 20 milionů, ať si říká, co chce. Pokud nedá nic a ještě dělá podobné věci, není to dobrý. Toho už jsem se nažral třicet let za komunismu, tam se chodilo někam něco na někoho říkat, to už snad dneska neplatí," citoval server ceskatelevize.cz slova velezkušeného trenérského odborníka ze severočeské Střelnice.

Jeho vztahy s Peltou jsou dobré a více než pracovní. "My se známe dlouho a on ví, že já jsem jako čert, hned se rozvášním. Ale on mě uklidní: co kdo říká, není podstatné, podstatné je, co řeknu já a já rozhodnu. A na lidi kolem moc nedá," pokračoval na webu ceskatelevize.cz jednašedesátiletý rodák z Prahy.

S tím, že je tabulkově čtvrtý Jablonec který se může těšit na předkolo evropského poháru, klubem jednoho muže, nemá problém souhlasit. Pokud by kvůli rozdělování dotací pro sport skončil za mřížemi, odnesl by to i samotný celek.

"On to řídí, on shání peníze. Jablonec je postavený na něm. Kdyby řekl, že končí, klub skončí taky. Bez něho by to bylo složité. Já si to ale nepřipouštím a nemyslím si, že bude odsouzený, protože kdybychom to měli brát, jak to všichni berou – chodí nás po ulici deset, všichni ostatní by byli ve vězení. Ale já zatím jedu podle toho, že pan Pelta je tady prezident a na nic jiného se neohlížím. Sháníme hráče, řeknu mu koho chci a on mi řekne jde to, nejde to. Není to o tom, že někoho koupí a teď je trénuj. On má čich na hráče, protože fotbalu rozumí," pochválil svého nadřízeného ostřílený stratég, který si vyzkoušel trenérské angažmá také v Příbrami, Teplicích, Jihlavě i Liberci.

Smál jsem se, když řekli, že to donesl nějaký kluk z mládeže, sestupovat se nebude, prohlásil Rada