Matič zůstává na Old Trafford, prodloužil o tři roky

V lednu to vypadalo na zcela jasný odchod, Nemanja Matič ale nakonec v Manchesteru United zůstává. S Rudými ďábly se domluvil na tříletém prodloužení.

Matič zůstává na Old Trafford, prodloužil o tři roky

V lednu se zdálo, že odchod Nemanji Matiče je na spadnutí. V lednu prohlašoval, že je odchodu nakloněn. Ole Gunnar Solskjaer upřednostňoval jiné, jenže poté přišel zlom.

Na listinu zraněných se dostali Paul Pogba a Scott McTominay a srbský záložník začal předvádět velmi dobré výkony. Nyní je z něj klíčový hráč středové linie United a není tak divu, že vedení s ním dnes prodloužilo stávající kontrakt.

Již v březnu United aktivovali roční prodloužení smlouvy, nyní podepsal Matič kontrakt do roku 2023. "Jsem velmi rád, že budu i nadále součástí tohoto skvělého klubu. Jako hráč mám ještě mnoho, čeho chci dosáhnout. A v dresu Manchesteru United to pro mě bude velká čest," uvedl jednatřicetiletý defenzivní záložník oficiálním stránkám anglického velkoklubu.

"V kádru máme dobrou rovnováhu mezi mládeží a zkušenostmi. Panuje zde velké kamarádství a nyní je to ještě lepší, když hrajeme takv dobře. Jde o klíčovou část sezóny, chceme pokračovat v boji a dokončit naši práci," doplnil Srb.

"Jsem potěšen, že Nemanja podepsal novou smlouvu. Vím, že jeho zkušenosti, profesionalita a vůdcovství budou pro tuto mladou talentovanou skupinu neocenitelné," pochválil Matiče manažer Ole Gunnar Solskjaer.

"Máme velkou sílu v poli a atributy Nemanji jsou klíčovou součástí toho všeho. Je tu s námi tři sezóny a Nemanja opravdu chápe hodnoty, které Manchester United představuje. Zůstává nesmírně ambiciózní a odhodlaný, což bude zásadní ve chvíli, kdy se budeme snažit dosáhnout všech našich cílů v následujících letech," dodal manažer United.