Je to vážně těžké, komentuje Zmrhal zahraniční misi. Zůstal by v Lombardii i po pádu do Serie B?

Šestadvacetiletý Jaromír Zmrhal je součástí Brescie, jež za něj zaplatila Slavii 3,5 milionu eur, zhruba jedenáct měsíců a od té doby si ve vysněné Serii A připsal čtrnáct startů.

Je to vážně těžké, komentuje Zmrhal zahraniční misi. Zůstal by v Lombardii i po pádu do Serie B?

V základní sestavě svého chlebodárce však figuroval jen šestkrát a ke všem šesti vystoupením došlo až v roce 2020. Jeden start v Coppa Italia ani 597 minut v nejvyšší italské soutěži však zatím v žádný gól nepřetavil...

Kroku do neznáma ovšem nelituje a to ani přesto, že se nad jeho klubem vznáší hrozba sestupu do Serie B. "Chtěl jsem přestoupit, takže se mi to splnilo. Chtěl jsem zkusit zahraniční angažmá. A teď můžu říct, že to je vážně těžké, není to tady nic lehkého," přiznal v rozhovoru pro portál ceskatelevize.cz odchovanec vršovického "S".

Sešívané dny už jsou pryč a on si musel zvykat na zcela jiné role. "Byl jsem zvyklý hrát hlavně na kraji a tady ten post v Brescii vyloženě není. Hraje se tady na čtyři obránce, pak jsou tu tři střední záložníci, vyloženě střední. Jedna šestka a dvě takové osmičky, které se podle situace posouvají do kraje. Jedna desítka a dva útočníci. Takže ten vyloženě kraj tady není. Musel jsem si zvykat na novou taktiku a přizpůsobovat se i jinému postu. To pro mě bylo hodně náročné a uvidíme teď, jak to bude pokračovat. Teď už nějaké zápasy mám. Přišel nový trenér, trošičku tu taktiku změnil, takže uvidíme, jak to půjde dál. Když jsem sem přišel, tak oni se mnou počítali na pozici toho středního záložníka nad tou šestkou, který se při bránění posouvá do kraje. Podle toho, na které straně je míč. Ale poslední dobou hraju desítku, podhrota," líčil Zmrhal, jehož vyjádření nabídl web ceskatelevize.cz.

Zůstal by v Lombardii i v případě pádu o soutěž níže? "To vůbec nedokážu říct. Já se chci teď soustředit na zápasy, abych měl něco odehráno a abych hrál dál, abych získal herní vytížení. Není to úplně na mně, jestli bych chtěl odejít, nebo nechtěl odejít. Nemůžu říct, jestli přijde nějaká nabídka, jestli s ní Brescia bude souhlasit... Neznám tu situaci," uzavřel na stránkách ceskatelevize.cz spoluhráč Aleše Matějů.