Legendární Buffon! Překonal další rekord, v čem je nyní lepší než Maldini?

Gianluigi Buffon je nestárnoucí brankářská legenda. S Juventusem prodloužil smlouvu i na další sezónu, kdy mu bude neskutečných 43 let. Nyní překonal rekord Paola Maldiniho v italské Serii A.

Legendární Buffon! Překonal další rekord, v čem je nyní lepší než Maldini?

Jedná se o počet odehraných zápasů v nejvyšší italské soutěži. Tomuto rekordu dlouho kraloval dlouholetý kapitán AC Milán Paolo Maldini, jenž hrál celou kariéru za jeden klub a v něm strávil neskutečných pětadvacet sezón. Kariéru ukončil v jednačtyřiceti a v Serii A nastoupil ke 647 zápasům. Neskutečné číslo.

Jeho rekord je ovšem minulostí. Králem v počtu startů je nově právě Gianluigi Buffon. Ten jich většinu nasbíral právě v dresu Juventusu, narozdíl od Maldiniho ovšem odehrál dvě sezóny mimo Serii A - tu první 2006/07 spadl Juventus kvůli korupci do Serie B, v ročníku 2018/19 pak Buffon nastupoval za Paris Saint-Germain ve francouzské Ligue 1. Přes sto padesát startů si Buffon připsal ještě za mladých let, kdy oblékal dres Parmy.

Legenda Staré dámy už sice není brankářskou jedničkou v Juventusu, i přesto ale občas nastupuje. Nedávno vyrovnal rekord Maldiniho a taktéž nastoupil k 647. zápasu v nejvyšší italské soutěži, v derby s FC Turínem 4. července 2020 ovšem nastoupil, připsal si 648. start a osamostatnil se v tomto žebříčku. A s nejvyšší pravděpodobností jej velmi dlouho jen tak někdo nepřekoná...