Dominance Bayernu v bundeslize? Hodláme v tom pokračovat ještě dlouho, míní čestný prezident klubu

Bayern Mnichov vyhrál bundesligu pokaždé od roku 2013. Mnichované nemají v domácí bundeslize konkurenci. Lipsko či Dortmund na ně sice občas stačí, nikdy jim to ovšem nevydrží celou sezónu. A vzhledem k okolnostem nic nesměřuje k tomu, že by měla éra Bayernu skončit.

Dominance Bayernu v bundeslize? Hodláme v tom pokračovat ještě dlouho, míní čestný prezident klubu

Za těch osm let se totiž na lavičce Bayernu vystřídalo několik trenérů. Jupp Heynckes, Pep Guardiola, Carlo Ancelotti, Niko Kovač či Hansi Flick. Přišlo i odešlo hodně hráčů, ze "staré éry" už za Bayern momentálně nehraje Robben, Ribéry, Lahm či Schweinsteiger, i přesto ale všechna jména Bayern nahradil a i nadále je v bundeslize suverénní.

Tým táhne zejména útočník Robert Lewandowski, stálicí v bráně je pak Manuel Neuer a mezi služebně starší hráče pak patří Thomas Müller či David Alaba. Zbytek týmu jsou většinou nová jména, kterým se ovšem daří skvěle. Bayern to zkrátka dělá dobře. To sice platí i o Lipsku či Dortmundu, na mnichovského giganta to však nestačí.

Co by tedy Bayern mohlo přibrzdit? Očividně je nerozhodí výměna trenéra, odchod zkušené legendy či hvězdy ani nebývalá forma rivalů. A sám od sebe přece Bayern zpomalovat nebude. Proč by jen tak pro nic za nic přestal hrát na maximum? Bundesliga by pak neměla smysl, kdyby vyhrál celek, který není nejlepší.

Tento názor sdílí i Uli Hoeness, čestný prezident klubu. Bayernu je vyčítáno, že vykupuje hráče z jiných bundesligových klubů a dělá si z německé soutěže svůj monopol. "Proč bychom ostatním dávali šanci? Bayern je klub, který hrál vždy na maximum a vždy to tak bude. Budeme dělat přestupovou politiku nejlépe, jak umíme a na hřišti budeme bojovat o všechny body. Věřím, že budeme bundeslize dominovat ještě dlouho," prozradil Hoeness.