Buffon se ještě na důchod necítí. Smlouvu prodloužil do svých třiačtyřiceti

Gianluigi Buffon je nestárnoucí legenda. Po ročním angažmá v Paříži se loni vrátil do Juventusu a končit s fotbalem nehodlá ani letos. Se Starou dámou prodloužil smlouvu do konce příští sezóny, kdy mu bude 43 let. Neskutečný věk.

Buffon se ještě na důchod necítí. Smlouvu prodloužil do svých třiačtyřiceti

Italský gólman začínal v Parmě, kde strávil šest let, od roku 2001 pak s roční pauzou mezi lety 2017 a 2018, kdy působil v Paříži, chytá za turínský Juventus. Za Starou dámu získal nespočet titulů, stovky čistých kont a další úspěchy, s italskou reprezentací se stal v roce 2006 mistrem světa. Chybí mu však jedna trofej.

Tou je Liga mistrů. Tam Juventus patří každoročně mezi favority, až k poháru to ale nikdy nedotáhl. Může to vyjít klidně ještě letos, Stará dáma musí otočit osmifinálový duel s Lyonem a poté vyhrát miniturnaj v Lisabonu, další pokus ale bude mít Buffon za rok a už za normálních podmínek, neboť zatím končit nehodlá. Je to navíc Buffonova první společná sezóna v Juventusu s Cristianem Ronaldem, který mu v dresu Realu zmařil už několik šancí na ušatý pohár.

Fanoušci Juventusu se ale neradují pouze z Buffona. Smlouvu totiž o rok prodloužil i stoper Giorgio Chiellini, další legenda týmu. Ten kope za Starou dámu od roku 2005 a jeho motivací je jistě také Liga mistrů. Fanoušky Juve ale těší i fakt, že je po sezóně posílí záložník Arthur z Barcelony. Juventus to s útokem na Ligu mistrů myslí vážně...